شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 08:50 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1643713
حناچی تاکید کرد:

لزوم تشکیل کارگروه ایمن سازی مدارس در مناطق شهرداری/همکاری با مدارس برای رعایت پروتکل ها

لزوم تشکیل کارگروه ایمن سازی مدارس در مناطق شهرداری/همکاری با مدارس برای رعایت پروتکل ها
شهردار پایتخت بر لزوم تشکیل کارگروه ایمن سازی مدارس در شهرداری های مناطق تهران تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیروز حناچی صبح امروز در جلسه هماهنگی و نظارت بر ترافیک سطح شهر تهران در روز آغاز سال تحصیلی جدید که در مرکز کنترل ترافیک شهرداری برگزار شد با بیان اینکه سال تحصیلی فعلی به دلیل شیوع کرونا زودتر برگزار شد، گفت: در شهرداری تهران نیز یک ستاد هماهنگی تشکیل می شود که تا دو الی سه هفته بعد از آغاز سال تحصیلی نسبت به رصد و پایش شهر اقدام می کند.

وی با بیان اینکه معمولا با آغاز سال تحصیلی 30 درصد به مسافرین حمل و نقل عمومی اضافه می شود ، ادامه داد: هر چند امسال آموزش ها در دو بخش حضوری و غیرحضوری انجام می شود، اما ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم و در این زمینه همکارانم در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران زحمات زیادی کشیدند تا ظرفیت ها با حداکثر توان در اختیار شهروندان باشد.

وی با بیان اینکه لازم است با آغاز سال تحصیلی کارگروه ایمن سازی مدارس با محوریت شهرداران مناطق تشکیل شود تا با شناسایی و رفع نقاط پرخطر در مسیر تردد دانش آموزان، خانواده ها آسوده تر شوند، گفت: شناسایی مدارسی که در ترددهایشان، ترافیک بیشتری ایجاد می کنند لازم است و باید برنامه عملیاتی توسط مناطق به آنها ارائه شود.

حناچی بر مسئله ارائه خدمات از سوی شهرداری به کودکان استثنایی و نظارت و مدیریت بر سرویس های مراکز و مدارس تاکید کرد و ادامه داد: امسال باید با نصب علائم، مسیر تردد دانش آموزان آشکارسازی شود و بر انجام دستورالعمل های ایمن سازی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه معمولا ما در یک ماه اول آغاز سال تحصیلی اجازه حفاری گسترده در معابر اصلی را نمی دادیم که باید این مهم مجددا مورد تاکید قرار گیرد، افزود: اگر مدرسه ای ظرفیت آن را دارد که توقف و سوار و پیاده کردن دانش آموزان از سرویس مدرسه در داخل حیاط صورت گیرد لازم است که از این ظرفیت استفاده شود.

شهردار تهران در پایان با بیان اینکه شهرداری تهران می بایست با مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری کند، گفت: از همکارانمان در تاکسیرانی، مترو، اتوبوسرانی، پلیس راهور و ... تشکر می کنم که تمهیدات خاصی را برای آغاز سال تحصیلی ایجاد کردند.

انتهای پیام/ا

منبع:ایسنا

https://www.dana.ir/1643713
ارسال نظر
نظرات