شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1643784
همزمان با سراسر کشور؛

زنگ آغاز مدارس گلستان نواخته شد/شروعی متفاوت در شرایط کرونایی

زنگ آغاز مدارس گلستان نواخته شد/شروعی متفاوت در شرایط کرونایی
همزمان با سراسر کشور زنگ آغاز سال تحصیلی صبح امروز در گلستان نواخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ صبح امروز  همزمان با سراسر کشور زنگ شروع سال تحصیلی به صورت متمرکز در دبستان خیر اندیشان گرگان در گلستان نواخته شد.

در این مراسم هادی حق شناس استاندار گلستان، منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا، گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

قرار است؛ سال تحصیلی با حضور دانش آموزان در مدارس و با رعایت شیوه نامه سختگیرانه بهداشتی ادامه یابد.

376 هزار دانش آموز که  از امروز سال تحصیلی را در حالی آغاز می کنند که بیم سرایت سریع بیماری همه گیر کرونا  بر خانواده ها سایه انداخته است.

60 درصد دانش آموزان گلستانی در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند

هادی حق شناس در این مراسم اظهار کرد: امسال سال تاریخی برای دانش آموزان و خانواده ها خواهد بود.

وی ادامه داد: 15 شهریور امسال سه ویژگی ممتاز دارد که در تاریخ تکرار نمی شود و نخستین ویژگی آن این است که در سال آخر قرن چهاردهم هستیم و دومین ویژگی سال تحصیلی جاری این است که همه دانش آموزان با ماسک در محیط مدرسه حاضر می شوند .

استاندار گلستان تاکید کرد: اگر کشف واکسن کرونا اتفاق بیفتد دیگر سال آینده نیاز نیست دو هفته زودتر سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

حق شناس بیان کرد: 221 هزار دانش آموز ابتدایی در سطح استان گلستان داریم و 60 درصد دانش آموزان ما در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.

وی اذعان کرد: دانش آموزان، سرمایه اجتماعی و مهمترین زیرساخت یک جامعه بشمار می روند که باید به فکر آینده آنها باشیم.

استاندار گلستان با تاکید بر صیانت سلامت دانش آموزان از سوی معلمان، گفت:  امیدواریم در سال تحصیلی امسال شاهد توفیقات خوبی در حوزه تعلیم و تعلم باشیم.

همه امکانات برای رفع دغدغه اولیا در مدارس به کارگرفته شد

احسان گوهری راد  هم  با بیان اینکه 376هزار دانش آموز استان، سال تحصیلی جدید را با رعایت پروتکل ها و به شکل جدید آغاز کردند، اظهار کرد: همه امکانات برای رفع دغدغه و نگرانی اولیا در مدارس به کارگرفته شده است.

وی با اشاره به رعایت پروتکل ها و ضدعفونی کردن همه روزه کلاس‌ها خاطرنشان کرد: در مقاطع ابتدایی زمان هر کلاس 20دقیقه و در سایر مقاطع 35دقیقه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: تأکید و اصل بر برگزاری مدارس به شکل حضوری است و دانش آموزان از برنامه‌های آموزشی صداوسیما و شبکه اجتماعی شاد هم بهره مند می شوند.

گوهری راد اذعان کرد: در مدارس با کمتر از 50 دانش آموز، مدارس طبق روال عادی دایر است اما در سایر مدارس، دانش آموزان گروه بندی می‌شوند و یک روز در میان سر کلاس حاضر می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با بیان این که داشتن ماسک الزامی است، ابراز کرد: تلاش ما امسال بر این بوده که همه امکانات برای ارائه خدمات به دانش آموزان فراهم شده تا هیچ کودکی از تحصیل باز نماند.

وی گفت: امسال 2 هزار و 600 مدرسه فعالیت دارند که در قالب این مدارس  23هزار معلم فعالیت خواهند داشت.

تلاش آموزش و پرورش گلستان برای رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی  ستودنی است

غلامرضا منتظری هم در ادامه گفت:: باید بیش از پیش در سال تحصیلی جدید مراقب گل های بوستان زندگی باشیم و اگر دوست داریم که ثمره آنها را ببینم باید در مسیر علم و دانش در کنار آنها باشیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: بازگشایی مدارس یک ضرورت است و باید مدارس کار خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی تداوم دهد و در این راه فعالیت های آموزش و پرورش ستودنی است.

منتظری با بیان اینکه خانواده ها بیشترین نقش را در زندگی و تعلیم و تربیت دانش آموزان در کنار معلمان ایفاء می کنند، تصریح کرد:  باغبانی بدون مراقبت از بذر خود هیچ وقت به حاصل نمی رسد و ما نیز باید اینگونه عمل کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1643784
ارسال نظر
نظرات