شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:22 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1643831
سرمای پیش رو و چالش خانه های نیمه ساخته؛

روایت نماینده سراب از بلاتکلیفی در مناطق زلزله‌زده

روایت نماینده سراب از بلاتکلیفی در مناطق زلزله‌زده
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی، گفت: هنوز تعداد زیادی از خانه‌ها و محل نگهداری دام‌ها مرمت و بازسازی نشده همچنین عده‌ای وام‌های کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض دریافت نکردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، با گذشت مدت‌‌ها از زلزله شهرستان سراب، بسیاری از مردم آن شهرستان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و هنوز محل نگهداری دام‌ها و خانه‌هایشان مرمت و بازسازی نشده است.

چندی قبل استاندار آذربایجان‌شرقی در سفر خود در هفته دولت به شهرستان سراب با افتتاح نمادین چند خانه، کلید هفتصدمین واحد بازسازی شده مناطق استان زلزله‌زده در روستای تیرشاب از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب به صاحب آن تحویل داد.

وی در حاشیه بازدید از این روستا، گفت: خوشبخانه پس از گذشت هشت ماه از زلزله میانه و سراب، شاهد بهره‌برداری و خاتمه بازسازی تعداد زیادی از واحدهای مسکونی آسیب‌دیده هستیم.

در این میان یوسف داوودی نماینده سراب در مجلس در سراب، تسریع در روند ساخت و ساز و مرمت واحدهای آسیب‌دیده از زلزله آبان ماه ۹۸ در روستاهای سراب را خواستار شد و اظهار داشت: هنوز تعداد زیادی از خانه‌ها و محل نگهداری دام‌ها مرمت و بازسازی نشده و عده‌ای وام‌های کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض دریافت نکردند.

وی یادآور شد: طبق اعلام مسوولان تاخیر پیش آمده در بازسازی بر اثر دو عامل شیوع کرونا و افزایش قیمت مصالح ساختمانی بوده که انتظار می‌رود پیش از شروع فصل سرما بهره‌برداری کامل از خانه‌های احداث شده صورت گیرد.

داوودی با اشاره به اینکه وظیفه نهادهای حاکمیتی حمایت از مردم در مقابل بحران‌ها و رویدادهای خشن طبیعت است؛ تصریح کرد: محل نگهداری دام بسیاری از روستائیان تخریب و آسیب‌دیده که با شناسایی این واحدها بازسازی آنها شروع شده و باید تلاش  شود تا هر چه سریع‌تر به پایان برسد.

نماینده سراب در مجلس ضمن تشکر از استاندار به‌خاطر حضور میدانی در محل و پیگیری مشکلات یادآور شد: استاندار در سفر اخیر خود دستورات راهگشا و تاثیرگذاری به متولیان بازسازی ارائه کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1643831
ارسال نظر
نظرات