شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1643843

سال تحصیلی در خراسان شمالی در سایه کرونا شروع شد+ تصاویر

سال تحصیلی در خراسان شمالی در سایه کرونا شروع شد+ تصاویر
در حالی که استان خراسان شمالی جزو استان‌های وضعیت قرمز انتشار ویروس کرونا قرار دارد امروز سال تحصیلی جدید با حضور تعدادی از دانش آموزان در مدارس استان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، امروز سال تحصیلی، 180 هزار دانش آموز در خراسان شمالی در حالی آغاز می شود که وضعیت تحصیل فرزندان، نحوه فعالیت مدارس و حضور دانش‌آموزان در محیط مدرسه هنوز برای بسیاری از خانواده ها یک ابهام است و برخی نیز با وجود اطلاع از بخش نامه های مدارس در برزخ فرستادن یا نفرستادن فرزندان خود به مدارس مانده اند.

هر چند عباس سعیدی، مدیر کل آموزش و پرورش استان اعلام کرده امروز شروع مدارس با حضور دانش آموزانی است که فراخوان شده اند اما بسیاری از دانش آموزان و خانواده ها از این فراخوان بی اطلاع هستند.

با این وجود صبح امروز زنگ آغاز تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ با حضور مسئولان استانی به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه محمودیه بجنورد نواخته شد.

سعیدی در این مراسم اظهار کرد: سلامت دانش آموزان امری ضروری است که در این راستا شورای مدرسه براساس پروتکل های بهداشتی  و مساحت کلاس ها برای حضور تصمیم می گیرند.

طبق اعلام مسئولان آموزش و پرورش در شرایط کرونایی  کنونی، زمان 35 دقیقه ای کلاس های درس، تشکیل کلاس های زیر ده نفر و تداخل نیافتن زنگ تفریح کلاس ها از راهکارهای پیش بینی شده برای پیشگیری از بیماری است اما آنچه از سوی مدارس در گروه های تلگرامی مدارس اعلام می شود تعداد کلاس ها 15 نفره بوده و زمان هر کلاس درس 45 دقیقه است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


عکاس: بهرام میکده

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1643843
ارسال نظر
نظرات