شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 21:07 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1643860
انتقاد صریح نماینده گرمسار از نسخه پیچیدن رئیس جمهور برای فرزندان مردم؛

روحانی ویدئو کنفرانسی پیگیر امورات کشور است اما برای فرزندان مردم دستور حضور فیزیکی در مدارس صادر می‌کند

روحانی ویدئو کنفرانسی پیگیر امورات کشور است اما برای فرزندان مردم دستور حضور فیزیکی در مدارس صادر می‌کند
نماینده مردم گرمسار و آرادان می‌گوید:حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس با وجود بیماری کرونا، تهدید جدی برای سلامتی فرزندان مردم است و دولت باید نسبت به حفظ سلامت و جان مردم دغدغه‌مند باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت،ردشیر مطهری در گفتگو با مرآت، با انتقاد شدید از دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی  دانش‌آموزان در فضاهای آموزشی با وجود بیماری کرونا، اظهار کرد: مسئولان باید حافظ  جان و سلامت مردم باشند و در تصمیم‌گیری‌ها رعایت این اصل مورد توجه قرار دهند .

وی با اشاره به ضرورت برگزاری کلاس‌های درس آنلاین در سال تحصیلی جدید، گفت: با توجه به ادامه موج همه‌گیری کرونا پیشنهاد این است که با تقویت شبکه شاد، کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار شود تا خطری سلامتی دانش‌آموزان را تهدید نکند.

رئیس جمهوری امورات را ویدئو کنفرانسی پیگیری می‌کند!

نماینده مردم  گرمسار و آرادان با انتقاد از عدم حضور رئیس جمهور در جلسات کاری و پیگیری امور کشور از طریق ویدئو کنفرانس، گفت: جالب توجه است رئیس جمهوری که در  مجلس حضور پیدا نمی‌کند و به صورت ویدئوکنفرانس کارها را پیگیری می‌کند دستور بازگشایی و حضور فیزیکی بچه‌های مردم در مدارس را صادر می‌کند!

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری‌های پیش از این دولت مبنی بر برگزاری آزمون‌ها در اوج همه‌گیری کرونا نیز  خطری جدی برای سلامت فرزندان مردم بوده است، خطاب به رئیس جمهور گفت: هر چه برای خود می‌پسندی برای دیگران بپسند! مگر خون بچه‌های شما از خون بچه‌های مردم رنگین‌تر است؟

زنگ نمادین بازگشایی مدارس با حضور میدانی رئیس جمهور نواخته شود

وی با اشاره به ضرورت حضور میدانی رئیس جمهور برای برگزاری آیین اولین روز بازگشایی مدارس‌، گفت: پیشنهاد می‌کنم زنگ نمادین بازگشایی مدارس با حضور میدانی آقای رئیس جمهور، ما مسئولان و مردم نواخته شود تا ببینیم رئیس جمهور حاضر به حضور در جمع می‌شود!

روحانی و رعایت فاصله‌ از طرفین با وزرا 

نماینده گرمسار و آرادان در ادامه‌ی انتقاداتش از رئیس جمهور به رعایت شیوه‌های فاصله اجتماعی روحانی برای مصون ماندن خود از بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور  سه متر و نیم از طرفین و چپ و راست فاصله‌ها را رعایت می‌کند و حتی به وزیر خود اعتماد ندارد که مبادا ناقل کرونا باشد اما برای فرزندان  مردم دستور حضوری در مدارس را صادر  می کند!

نماینده مردم گرمسار همچنین به دیگر تصمیمات دولت در خصوص حضور مردم در جامعه برای راکد نماندن کسب و کار با رعایت شیوه نامه‌های کرونایی انتقاد کرد و  گفت:  رئیس جمهور خود در شلوغی‌‌ها حضور ندارد  اما به مردم اعلام می‌کند کسب و کار تعطیل نشود و با در نظر گرفتن کرونا، حضوری پیگیر امورشان شوند!

وی یادآور شد : مردم  مشکل معیشتی دارند‌؛ چطور می‌توانند  مشکلات خود را با رعایت کرونا مدیریت کنند؟

مطهری در پایان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس را برای نوآموزانی که برای اولین بار گام در مسیر علم آموزی می‌گذارند دشوار دانست و خاطرنشان کرد: نمی‌توان از دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی به خصوص دانش‌آموزانی که برای بار اول وارد مدرسه می‌شوند، انتظار  داشت  پروتکل‌های کرونایی را به درستی رعایت کنند و کوچکترین غفلت منجر به رقم خوردن  خاطره تلخ می‌شود.

سمنان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی!

به گزارش مرآت، بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، سمنان جزو 13 استانی است که در وضعیت قرمز قرار دارند.

گفتنی است: تأکید مسئولان آموزش و پرورش مبنی بر  دایر بودن مدارس از 15 شهریور  با موجی از نگرانی مردم استان نسبت به بازگشایی مدارس همراه بوده است.

اردشیر مطهری در خصوص منتقل کردن دل‌نگرانی‌های خانواده از بازگشایی مدارس با وجود کرونا از سوی شبکه اطلاع رسانی مرآت، گفت : در روز یکشنبه و در صحن علنی مجلس انتقاد خود را نسبت به این تصمیم دولت اعلام کرده و پیشنهاد برگزاری کلاس‌های  آنلاین نیز به صورت جدی مطرح خواهد شد.

گفتنی است: کرونا در شبانه روز گذشته جان ۱۱۸ تن از هموطنان ‌مان را گرفت و شمار قربانیان این بیماری در کشورمان از مرز از ۲۲ هزار نفر گذشت!

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1643860
ارسال نظر
نظرات