شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1643890
عضو کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی:

بی برنامگی دولت سیب زمینی کاران را به خاک سیاه نشانده است

بی برنامگی دولت سیب زمینی کاران را به خاک سیاه نشانده است
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برنامه ریزی مناسبی برای کاشت و مدیریت بازار ندارد و همین بی برنامگی مسئولین، زارعین و کشاورزان را دچار مشکل کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صدیف بدری در جریان بازدید از مزارع برداشت سیب زمینی دشت اردبیل در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: متاسفانه کشاورزان استان اردبیل چندین سال است که در عرصه تولیدات و  قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی، با چالش جدی روبرو هستند.

وی افزود: دولت برنامه ریزی مناسبی برای کاشت و مدیریت بازار ندارد و همین بی برنامگی مسئولین، زارعین و کشاورزان زحمتکش را دچار مشکل کرده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده محصولات کشت شده در دشت اردبیل، سیب زمینی است و سرنوشت اغلب کشاورزان استان به بازار خرید و فروش این محصول پر مصرف بستگی دارد.

بدری با بیان اینکه امسال هزینه تمام شده کاشت و داشت محصولات افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: بطور میانیگن قیمت هر کیلو سیب زمینی برای زارعین حدود 2 هزار تومان تمام می شود ولی بین هزار تا 1500 تومان در محل های برداشت  خریداری می شود که کیلویی 500 تومان ضرر نقدی را برای کشاورزان به همراه دارد.

1910141

وی با تاکید بر اینکه از وزارت جهاد کشاورزی و صمت به جد خواستاریم برای حل این مشکل، اقدامی اساسی انجام داده  و به داد کشاورزان برسند، تصریح کرد: سیب زمینی کاران ضرر دیده حتی راغب نیستند محصول خود را از زمین های خود برداشت کنند که  این یک خسران برای کشور و استان است.

عضو کمیسیون جهش تولید مجلس با اشاره به مشکلات گمرکی برای صادرات سیب زمینی، بیان کرد: تلاش می شود تا هفته جاری جلسه ای در مجلس با رئیس گمرک و بانک مرکزی جهت رفع مشکل صادراتی سیب زمینی برگزار شود تا گشایشی در صادرات و قیمت این محصول انجام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، افزود: حل مشکل کشاورزان را تا آخر، از دولت پیگیر خواهیم بود تا شاید گرهی از مشکلات این زحمت کشان و تولید کنندگان باز شود.

 

انتهای پیام/آ

 

https://www.dana.ir/1643890
ارسال نظر
نظرات