شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:22 منتشر شده در مورخ: 1399/06/15 شناسه خبر: 1644102

استقبال مردم از نوشت افزار ایرانی

استقبال مردم از نوشت افزار ایرانی
مردم از جشنواره سراسری ایران نوشت و عرضه محصولات نوشت افزار تولید داخل استقبال کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جشنواره سراسری ایران نوشت که با مشارکت بیش از ۱۰۰ تولیدکننده نوشت افزار ایرانی از ۱۹ مرداد آغاز شده است، تا پایان تابستان ۱۳۹۹ ادامه دارد. این رویداد که در سال جاری با توجه به فراگیری بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامتی هموطنان، جایگزین نمایشگاه ایران نوشت (با سابقه ۷ دوره برگزاری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ و به همت مجمع ایران نوشت) شده است، تا کنون توجه بیش از ۱۰,۰۰۰ مخاطب را اعم از خانواده‌ها و مدیران فروشگاه‌های فرهنگی به خود جلب کرده است.

 
گفتنی است که عرضه محصولات نوشت افزار تولید داخل به دو شیوه اینترنتی و فروشگاه‌های محلی منتخب سراسر کشور (به منظور پیشگیری از تراکم جمعیتی) انجام می‌پذیرد و فهرست این فروشگاه‌ها در سامانه www.irannevesht.ir قرار گرفته است.
 
همان طور که آموزش تعطیل پذیر نیست، استفاده از نوشت افزار نیز متوقف نشده است. هرچند شاید درخواست اقلامی مانند کیف مدرسه به دلیل تعطیلی‌های سال گذشته و افزایش سهم کلاس‌های درسی غیرحضوری، کاهش یافته باشد و بازار نوشت افزار نیز مانند بسیاری از حوزه‌های کسب و کار کشور از مشکلات اقتصادی و پیامد‌های غیرمستقیم بیماری کرونا آسیب قابل توجهی دیده باشد و حتی تا یک سوم کاهش دادوستد برای این بازار ۶ هزار میلیارد تومانی برآورد شده است؛ اما با توجه به گرم شدن مجدد تنور مدارس می‌توان انتظار افزایش رونق را در این حوزه و در این روز‌ها داشت و استفاده از محصولات نگارشی مانند دفتر، مداد، خودکار، مداد رنگی و ... همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.
 
از نکات این جشنواره می‌توان به عرضه اینترنتی نوشت افزار ایرانی از طریق فروشگاه اینترنتی تخصصی نوشت افزار و همچنین افزایش تنوع محصولات تولید داخل اشاره نمود که علاوه بر دفتر، در حوزه‌هایی مانند خودکار، ماژیک و مداد نیز تنوع بسیار خوبی پدید آمده است و نوید خودکفایی را در سال «جهش تولید» به ارمغان می‌آورد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1644102
ارسال نظر
نظرات