شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1399/06/16 شناسه خبر: 1644370
معاون استاندار لرستان:

۶۳۰۰ اصله نهال در لرستان غرس می شود

۶۳۰۰ اصله نهال در لرستان غرس می شود
ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: 6300 اصله نهال به تعداد شهدای لرستان در استان غرس خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک محمود ثمینی در جلسه ویدئو کنفرانس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان وهماهنگی بزرگداشت هفته دفاع  مقدس اظهار داشت: با هماهنگی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی شش هزار و ۳۰۰ اصله نهال به تعداد شهدای سرافراز لرستان در استان غرس خواهد شد.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس عموم مردم با لبیک به ندای حضرت امام(ره) فرزندان خود را به جبهه‌های جنگ فرستادند و با اهدای خون و ایستادگی در مقابل دشمنان تا دندان مسلح ایستادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: در جریان دفاع مقدس ۴۸ کشور حامی حزب بعث، از لحاظ مالی اطلاعاتی و لجستیک رژیم عراق را پشتیبانی می کردند و فرزندان این انقلاب با دست خالی در مقابل دنیای استکبار مقاومت کردند.

ثمینی گفت: در جریان دفاع مقدس با جانفشانی این عزیزان حتی یک وجب از خاک کشور ایران به اشغال دشمن در نیامده و به دلیل پایبندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین‌المللی علی رغم پیش روی، به مرزهای بین‌المللی برگشته ایم.

وی با اشاره به نقش موثر و حکیمانه بنیانگذار انقلاب در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: روحیه ایثار و شهادت توسط امام راحل(ره) رشد یافته و نهادینه شد و این روحیه ایثار موجب شد ریشه‌های انقلاب اسلامی روز به روز مستحکم‌تر شده به گونه ای که در آستانه چهل و دومین سال استقرار نظام انقلاب اسلامی هستیم و لازم است که این فرهنگ زنده نگه داشته شود و به شیوه های مختلف به نسل نو ارائه شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان افزود: آزادگان سرافراز ما بیش از هشت سال در بدترین شرایط، متحمل انواع شکنجه ها بودند و جانبازان شیمیایی ما دقیقه به دقیقه شرایط سخت جنگ و پس از آن را تحمل کرده و  لازم است این روحیه ایثار و شهادت را به نسل جوان و نونهال جامعه معرفی کنیم و با تهیه فیلم ها و نرم افزار های لازم و همه امکانات، این موضوع به نسل های بعدی منتقل شود تا این مملکت در برابر دشمنان مصون بماند..

معاون استاندار تصریح کرد: همه ما امروز مدیون خون شهدا و جانفشانی ایثارگران و خانواده معزز آنها هستیم و همه دستگاه ها لازم است هر آنچه در توان دارند را داوطلبانه انجام دهند به خصوص قوانینی که در زمینه حمایت از ایثارگران است ضرورت دارد همه دستگاه‌ها به طور جد آن را دنبال کنند.

لازم به ذکر است که تجلیل از پیشکسوتان ایثار و شهادت توسط دستگاه‌های اجرایی، برگزاری مراسم نمادین تجلیل با رعایت پروتکل های بهداشتی، عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا، حضور پر رنگ صدا و سیما و پوشش خبری مناسب، غرس شش هزارو ۳۰۰ اصله نهال به یاد شش هزار و ۳۰۰ شهید سرافراز استان لرستان در هفته منابع طبیعی با  همکاری جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان ،دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در هفته  دفاع مقدس ، نصب المان شهیدان در فضای عمومی و پیگیری وضعیت استخدام ایثارگران از مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1644370
ارسال نظر
نظرات