شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 08:49 منتشر شده در مورخ: 1399/06/17 شناسه خبر: 1644538
مدیرعامل شرکت مترو تهران:

کلنگ زنی خط ۱۰ مترو تا دو روز آینده/ احداث خط جدید از طریق مزایده املاک شهرداری

کلنگ زنی خط ۱۰ مترو تا دو روز آینده/ احداث خط جدید از طریق مزایده املاک شهرداری
مدیرعامل شرکت مترو تهران از کلنگ‌زنی خط ۱۰ مترو و توسعه شمالی خط ۷ تا دو روز آینده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره سرانجام کلنگ زنی خط ۱۰ مترو گفت: کلنگ زنی این خط سه‌شنبه هفته جاری با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور،  اعضای شورای شهر، شهردار تهران و برخی از دیگر مسوولین برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش غربی خط ۱۰ در اولویت عملیات احداث قرار دارد که این محدوده در مناطق ۵، ۲ و ۲۲ قرار گرفته است و با شهرداری‌های این سه منطقه توافق‌های انجام گرفته که ملک‌هایی از شهرداری در قالب مزاید ارائه شود و در این جهت برای سرمایه‌گذاری و پرداخت مطالبات پیمانکاران استفاده شود.

مدیرعامل شرکت متروی تهران بیان داشت: عملیات اجرای ساخت خط ۱۰ با تجهیز کارگاه تا ۳ ماه آینده و عملیات نسبی از دی آغاز می‌شود.

امام گفت: خط ۱۰ مترو، بیش از ۴۱ کیلومتر طول دارد و دارای ۳۵ ایستگاه خواهد بود و از غربی‌ترین نقطه از مترو تهران در وردآورد آغاز و در مسیر شرقی‌ترین نقطه از پایتخت در محدوده قنات کوثر امتداد خواهد داشت.

امام خاطرنشان کرد: توسعه خط ۷ نیز از محدوده میدان کتاب همزمان با کلنگ زنی خط ۱۰ انجام می‌شود.

وی در مورد توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران که از میدان کتاب به سمت جنت‌آباد ادامه دارد، گفت: این مسیر ۵ کیلومتر و دارای ۳ ایستگاه به نام‌های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات و جنت‌آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷  قرار دارد.

امام بیان داشت: پیش بینی‌ می‌شود بعد از توسعه شمالی خط ۷، افزایش ۲۷ درصدی جذب مسافر در این خط را شاهد باشیم.

انتهای پیام/ا

منبع:فارس

https://www.dana.ir/1644538
ارسال نظر
نظرات