شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1399/06/17 شناسه خبر: 1644545
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان:

آموزش را در صورت نیاز، دوباره مجازی می کنیم/ معلمان جهادگر، آماده تدریس به دانش آموزان محروم

آموزش را در صورت نیاز، دوباره مجازی می کنیم/ معلمان جهادگر، آماده تدریس به دانش آموزان محروم
طیب فریادرس گفت: ما نگرانی والدین از حضور فرزندانشان در فضای بسته مدرسه را درک می کنیم و تلاش ما بر امن بودن محیط آموشی است. درصد زیادی از دانش آموزان در برنامه شاد شرکت دارند بقیه هم با معلمان جهادگر پوشش داده می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طیب فریادرس، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، در خصوص برنامه تدوین شده برای نحوه حضور وضعیت رفت و آمد دانش آموزان و معلمان در مدرسه گفت: قواعد کلی به مدیران مناطق ابلاغ شده و برنامه ریزی و تصمیم گیری بر عهده مدیریت هر منطقه است به علت این که هرمنطقه با توجه به شرایط، تعداد مدارس و تراکم دانش آموزان متفاوت است و تبیین یک برنامه یکسان برای همه مناطق تصمیمی مناسبی نیست.

فریادرس با بیان اینکه ما نگرانی والدین از حضور فرزندانشان در فضای بسته مدرسه را درک می کنیم، خاطر نشان کرد: تلاش مجدانه ای به کار گرفته شده است تا محیط آموزشی از لحاظ تجهیزاتی که دانش آموزان با آنها سر و کار دارند و همچنین از نظر روابط بین فردی دانش آموزان محیطی بسیار امن و دور از خطر باشد.

وی با اشاره به نظارت های دائم و مرتب اداره آموزش و پرورش و همچنین ستاد استانی کرونا بر مدارس اظهار کرد: به لطف خدا استان همدان از وضعیت هشدار خارج شده است اما ممکن است مطابق سال های گذشته با آنفولانزای فصلی رو به رو باشیم که همزمانی آن با ویروس کرونا می تواند اندکی شرایط را سخت کند در این صورت قاعدتا آموزش را به سمت مجازی شدن پیش خواهیم برد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به حضور درصد زیادی از دانش آموزان در فضای برنامه شاد عنوان کرد: آموزش تعدادی از دانش آموزان هم مثل اقوام عشایر که به علت عدم دسترسی به اینترنت قادر به حضور در این فضا نیستند به صورت حضوری پیگیری می شود؛ مدرسه های تلویزیونی هم تا حد زیادی قادر به پوشش دادن نقاط ضعف هستند معلمان جهاد گر همچون همیشه مهیای خدمت هستند و طرح آموزش خانه به خانه را برای دانش آموزان کم توان در دست اجرا دارند.

فریادرس در پایان با بیان اینکه بازگشایی زود هنگام مدارس کار عاقلانه ای به نظر می رسد گفت: علت این است که می خواهیم همه فرصت برای انعطاف تصمیمات داشته باشند و سعی می کنیم در تصمیم گیری ها جوانب احتیاط را به نحو احسن رعایت کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1644545
ارسال نظر
نظرات