شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1399/06/17 شناسه خبر: 1644631
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین خبرداد؛

برگزاری هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی در فضای مجازی

برگزاری هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی در فضای مجازی
محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از برگزاری هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی با هدف تقویت تولید محتوا در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی با محوریت پویش تولید محتوای فضای مجازی در قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: فراخوان این جشنواره در سایت اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ghazvin.farhang.gov.ir و پایگاه اطلاع رسانی شمس توس ghazvin.shamstoos.ir بارگذاری شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین درباره اهداف این جشنواره بیان کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، هم افزایی فعالان عرصه فضای مجازی در ترویج آموزه‌های دینی و اهل بیت علیهم السلام به ویژه امام رضا(ع) در جامعه، تجلیل از فعالان فضای مجازی در حوزه گسترش فرهنگ رضوی و تولید کنندگان آثار ارزنده با رویکرد فرهنگ دینی و همراهی در "نهضت تولید محتوا" با رویکرد ارزشی، دینی و انقلابی در فضای مجازی از مهمترین اهداف این جشنواره است.

اسماعیلی در خصوص منابع و موضوعات جشنواره گفت: بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن کریم، احادیث اهل بیت(ع) به ویژه احادیث رضوی و عیون اخبارالرضا(ع)، سخنان و آثار بزرگان، صاحبنظران، اندیشمندان و هنرمندان برای تولید و انتشار آثار مناسب در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های (کارافزارهای) فرهنگی، هنری و رسانه‌ای (به ویژه رسانه‌های اجتماعی مندرج در مقدمه) در زمینه تکریم ارزش‌های اخلاقی و اعتقادی می‌تواند در تولید آثار مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: نکوهش امور غیراخلاقی، تکریم ارزش‌های اجتماعی، خدمت کریمامه و همدلی مؤمنانه، مدافعان سلامت، زیارت حضرت امام رضا(ع) و خاطرات سفر زیارتی، سبک زندگی ایرانی- اسلام و سبک زندگی رضوی، اصول و ارزش‌های حکمرانی، شاخص‌های تمدن نوین اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب، دستاوردهای نظام، چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت و شعار سال از دیگر منابع و موضوعات جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را با یکی از هشتگ‌های #امام_رضا و #امام ـ رئوف در رسانه‌های اجتماعی و پلت فرم‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای روبیکا، آپارات، تماشا، نماشا، چارخونه، شنوتو، آخرین خبر و ویسگون و اینستاگرام بارگذاری کنند.

دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش حرفه‌ای و مردمی برگزار می‌شود که در بخش حرفه‌ای هنرمندان و فعالان فضای مجازی می‌توانند آثار خود را در قالب‌های موشن گرافیک، اینفوگرافیک، فیلم کوتاه یا نماهنگِ تولیدی و در بخش مردمی در قالب‌های عکس دیجیتالی و عکس نوشته، ویدئو و پادکست(دل گویه) با موضوعات جشنواره تولید و ضمن بارگذاری و انتشار در شبکه‌های اجتماعی، در این جشنواره ثبت نام و شرکت نمایند.

وی در پایان یادآور شد: کیفیت فنی، میزان بازدیدکنندگان، دیدگاه بازدیدکنندگان و غنای محتوایی، شاخص‌های ارزیابی آثار بوده و آخرین مهلت ارسال آثار 15 دی ماه 1399 است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1644631
ارسال نظر
نظرات