شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1399/06/18 شناسه خبر: 1645019
چوب لای چرخِ کارخانه‌های داخلی؛

کمبود مواد اولیه در بلبرینگ‌سازی تبریز/ مقررات گمرکی؛ چالش تولید

کمبود مواد اولیه در بلبرینگ‌سازی تبریز/ مقررات گمرکی؛ چالش تولید
بلبرینگ سازی تبریز که از یک سال گذشته با واگذاری به بخش خصوصی جان تازه‌ای گرفته بود این روزها با مشکل کمبود مواد اولیه به دلیل عدم ترخیص کالا از گمرک مواجه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، کارخانه بلبرینگ سازی تبریز یکی از کارخانه‌هایی بود که در سالهای گذشته از چرخه تولید خارج شده بود و در حال احتضار بود اما یک سال پیش با واگذاری این شرکت به بخش خصوصی رونق دوباره به این کارخانه بازگشت و علاوه بر 170 نیروی قبلی با استخدام 60 نیروی جدید کار این کارخانه از سرگرفته شد.

با این حال مسیر تولید در بلبرینگ سازی چندان هم هموار نیست و کمبود مواد اولیه از جمله سنگ‌های پیشِ پای این کارخانه است. با توجه به اینکه بیشتر مواد اولیه بلبرینگ سازی ار خارج از کشور تامین می‌شود تحریم‌ها از یک سو و سنگ اندازی‌های داخلی از سوی دیگر کار تولید در این کارخانه را سخت کرده است.

خلیل اللهی، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی در خصوص وضعیت اداره این کارخانه اظهار داشت: از مهرماه سال 98 این کارخانه را به صورت استیجاری و با یک صنعتگر اداره می‌کنیم.

باقری، مدیرعامل این شرکت با اشاره به راه اندازی مجدد خطوط این کارخانه گفت: از جمله خطوطی که در سالهای گذشته فعالیتی نداشت؛ خط تولید ساچمه و وینگ‌های بلبرینگ بود که 14 سال خاموش بود اما در یک سال گذشته دوباره آغاز به کار کرده است. شرکت ما با ظرفیت تولید پنج میلیون تقریبا پنج درصد از نیاز داخلی را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه 75 درصد از مواد اولیه را از خارج از کشور تامین می‌کنیم، عنوان کرد: بیش از دو ماه است که مواد اولیه کارخانه در گمرک است و متاسفانه تا به امروز نتوانستیم مواد اولیه را ترخیص کنیم. اگر این مواد اولیه ترخیص نشود نفس خط تولید به شماره خواهد افتاد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1645019
ارسال نظر
نظرات