شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/06/18 شناسه خبر: 1645124
رئیس موسسه راهیان کوثر خراسان شمالی:

دانش آموزان نیازمند، بورس تحصیلی می‌شوند

دانش آموزان نیازمند، بورس تحصیلی می‌شوند
محمد قنبرزاده گفت: طی تفاهم نامه ای که بین معاونت اجتماعی سپاه حضرت جوادالائمه (ع) و این موسسه منعقد شده است مقرر شده تا تعدادی از دانش آموزان نخبه و محروم استان بورس تحصیلی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد قنبرزاده، رئیس موسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: موسسه آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر در سطح کشور 800 مدرسه راه اندازی کرده است که در استان خراسان شمالی نیز فعالیت این موسسه از سال گذشته آغاز شده است.

 

قنبرزاده افزود: در شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان 6 مدرسه در مقطع ابتدایی با عناوین غدیر و کوثر زیر مجموعه این موسسه به صورت غیر انتفاعی مشغول به فعالیت هستند.

 

وی هدف از راه اندازی این مدارس را اجرای سند تحول بنیادین و جلوگیری از اجرای سند 2030 در مدارس عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که بین معاونت اجتماعی سپاه جوادالائمه و موسسه راهیان کوثر امضا شده در تلاش هستیم در راستای گسترش عدالت آموزشی و ایجاد جامعه ای پویا گام برداریم.

 

وی با بیان اینکه لازمه ایجاد عدالت آموزشی بحث عدالت اجتماعی است، گفت: در بحث پیشگیری از معضلات اجتماعی در بسیاری از مناطق محروم استان طرح کرامت ایجاد شده است.

 

رئیس موسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر خراسان شمالی تصریح کرد: علاوه بر مواردی که در گذشته در غالب طرح کرامت در مناطق محروم انجام می شد طی این تفاهم نامه مقرر شده تا دانش آموزان مستعد و نخبه که خانواده های نیازمندی دارند، بورس تحصیلی شوند.

 

وی حمایت از کودکان کار و فراهم آوردن شرایط تحصیل برای این کودکان را از دیگر اهداف این موسسه عنوان کرد و افزود: تحصیل رایگان کودکان کار در مدارس تحت پوشش این موسسه و توزیع بسته های معیشتی، پیگیری بحث مشکلات درمانی این قشر نیز از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده است.

 

قنبرزاده با بیان اینکه هم اکنون 650 دانش آموز مقطع ابتدایی استان در این مدارس مشغول به تحصیل هستند، گفت: حدود 10 درصد از این دانش آموزان بورس تحصیلی شده اند.

 

وی تاکید کرد: از سال گذشته موسسه راهیان کوثر با 8 میلیارد تومان اعتبار، 2 هزار متر مربع فضای آموزشی در استان خراسان شمالی ایجاد کرده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1645124
ارسال نظر
نظرات