شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:51 منتشر شده در مورخ: 1399/06/19 شناسه خبر: 1645452
جانشین ستاد مقابله با ویروس کرونا در قزوین اعلام کرد؛

فوت ۵۳۷ نفر در قزوین براثر ابتلا به کرونا/ آمار تلفات از میانگین کشوری فراتر رفته است

فوت ۵۳۷ نفر در قزوین براثر ابتلا به کرونا/ آمار تلفات از میانگین کشوری فراتر رفته است
منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قزوین گفت: تعداد ابتلای روزانه بیماران و تلفات کرونا در استان از میانگین کشوری فراتر رفته به گونه‌ای که وضعیت قزوین در مرحله فوق قرمز قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی امروز(چهارشنبه) در نشست فوق العاده پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در قزوین اظهار کرد: رشد بیماران و تلفات ناشی از این بیماری در قزوین روزافزون بوده و شرایط بسیار نگران کننده شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزود: میزان بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های قزوین روز به روز افزایش می‌یابد و هر روز تعداد اشغال تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران کرونایی بیشتر می‌شود.

این مقام مسئول گفت: متاسفانه برآوردها نشان داده که بیشترین سفرهای انجام شده به شمال کشور در تعطیلات ماه جاری مربوط به شهروندان قزوینی بوده و این موضوع در رشد بیماران کرونایی بی تاثیر نبوده است.

حبیبی از وسایط نقلیه عمومی، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها و مطب‌های پزشکان به دلیل کم توجهی به فاصله گذاری اجتماعی در آنها به عنوان خطرناک‌ترین مکان‌ها برای انتقال و شیوع کرونا نام برد و گفت: از مردم می‌خواهیم در زمان حضور در این مکان‌ها حتما فاصله ۱.۵ متری را حفظ و رعایت کرده و از ماسک، شیلد و محافظ صورت و دستکش استفاده کنند.

 

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت موجود به نظر می‌رسد آموزش در مدارس و دانشگاه‌های قزوین به شکل غیرحضوری پیش برود و در این خصوص تا پایان هفته جاری اطلاع رسانی‌های لازم انجام خواهد شد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قزوین بیان کرد: از دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین انتظار می‌رود نسبت به تامین واکسن آنفلوانزا تا پیش از فصل سرما اقدام کرده و تمهیدات لازم را اتخاذ کند.

وی عنوان کرد: اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا بر همه مصوبات کارگروه‌ها و ستادها ارجحیت دارد و با متخلفان و اهمال کنندگان برخورد جدی می‌شود.

حبیبی در پایان با اشاره به بستری ۳۰۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قزوین گفت: ۴۷ بیمار جدید نیز شناسایی شده‌اند و میزان فوتی‌ها از ابتدای شیوع کرونا تاکنون نیز ۵۳۷ نفر بوده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1645452
ارسال نظر
نظرات