شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:13 منتشر شده در مورخ: 1399/06/22 شناسه خبر: 1645504
موسوی در گفت و گو با دانا:

20 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازنگشته است/ خسارت سرمایه‌داران به معیشت مردم

20 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازنگشته است/ خسارت سرمایه‌داران به معیشت مردم
نایب رئیسی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: از 27 میلیارد دلار ارز صادراتی تنها 7 میلیارد دلار بازنگشته است و 20 میلیارد دلار از سرمایه ملت آن سوی مرزها خوابیده است.

«سید کاظم موسوی»، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره آخرین وضعیت بازگشت ارزهای حاصل از صادارت گفت: از 27 میلیارد دلار ارز صادراتی تنها 7 میلیارد دلار بازگشته است و 20 میلیارد دلار از سرمایه ملت آن سوی مرزهاست.

وی با بیان اینکه اگر این 20 میلیارد دلار به کشور برنگردد به واحدهای تولیدی ضربه جدی وارد خواهد آمد افزود: معیشت مردم امروز در تنگناست و در صورتی که این میزان ارز حاصل از صادرات به کشور برنگردد امیدی به گشایش در معیشت مردم بسیار کمرنگ می شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه پرونده بیش از 300 شرکت ثبت سفارش باطل شده است ادامه داد: متاسفانه بعضا شاهد هستیم که این ارزها از سوی کسانی مورد استفاده قرار گرفته که سواد و تخصص ندارند و تنها صاحب سرمایه هستند که وارد میدان صادرات غیرنفتی شده و خسارات هنگفتی به اقتصاد کشور و معیشت مردم وارد کردند. 

موسوی با اشاره به اینکه از 7 میلیارد دلار ارز به کشور برگشته حدود 6 میلیارد دلار آن توسط قوه قضائیه صورت گرفته است گفت: دولت نسبت به این مقوله مسئول است و باید پاسخگو باشد تا حقوق مردم احقاق شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مجلس از وزارتخانه های مرتبط با این مسئله سوال خواهد کرد تصریح کرد: برای اینکه مانع از تنگنا قرار گرفتن مردم شویم، تا پای استیضاح وزرا پیش خواهیم رفت.

 

انتهای پیام/ک

 

https://www.dana.ir/1645504
ارسال نظر
نظرات