شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1399/06/19 شناسه خبر: 1645642

اعلام وضعیت تحصیل دانش‌آموزان در مدارس

اعلام وضعیت تحصیل دانش‌آموزان در مدارس
وزیر آموزش و پرورش به تشریح وضعیت تحصیل دانش‌آموزان در مدارس پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در خبر شبکه یک اظهار کرد: علت حضورم در برنامه‌های تلویزیونی، احترامی است که برای خانواده‌ها قائلم و به نگرانی و دغدغه خانواده‌ها توجه دارم تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرند و نگران تحصیل فرزندان خود نباشند.

 
وی ادامه داد: بزرگترین رویداد فرهنگی کشور یا بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید از ابتدای هفته آغاز شد و  خانواده‌ها در جریان امور قرار گرفتند و ابهامات برطرف شد؛ دو دغدغه اساسی داریم که اولی، سلامت دانش‌آموزان است و حداکثر ملاحظه را برای حفظ سلامت بچه‌ها به عمل می آوریم و هیچ تصمیمی نخواهیم گرفت مگر سلامت آنها لحاظ شود.
 
حاجی میرزایی با بیان اینکه پایدارترین و عمیق‌ترین یادگیری در سنین دانش‌آموزی است، گفت: هویت در این سنین شکل می‌گیرد و وقفه آموزشی، سلامت جسمی و روحی آنها را به خطر می‌اندازد؛ پس مدارس را دایر کردیم و بر آموزش حضوری تأکید کردیم چون مدرسه فقط آموزش نیست بلکه پرورش هم هست.
 
وی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، افزود: رعایت فاصله بین دانش‌آموزان در مدارس، استفاده از ماسک، برگزاری کلاس‌های درس در زمان حداکثر 35 دقیقه و پیش‌بینی ورود و خروج متفاوت برای گروه‌های دانش‌آموزان از جمله موارد پیش‌بینی شده در مدارس است.
 
* اجباری نیست که خانواده‌های نگران، فرزندانشان را به مدرسه بفرستند
 
وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه این هفته و هفته آینده، هفته کسب آمادگی‌های لازم است، اظهار کرد: البته در برخی مدارس، آموزش آغاز شده است و در بازدیدهایی که از مدارس داشتم، مشاهده کردم که پروتکل‌ها رعایت می‌شود.
 
وی افزود: برای رفع نگرانی خانواده‌ها، به رغم اینکه آموزش حضوری را ادامه می‌دهیم اما اگر خانواده‌های نگران هستند، هیچ اجباری نیست که فرزندشان را به مدرسه بسپارند؛ ضمن اینکه در سامانه «شاد» هم آموزش برقرار است و مدرسه تلویزیونی هم به ارائه آموزش همه دروس می‌پردازند یعنی حدود 20 تا 22 ساعت در کانال‌های صدا و سیما به ما وقت اختصاص داده شده است که آموزش دروس انجام می‌شود.
 
* والدین بر فعالیت مدارس نظارت کنند
 
حاجی‌میرزایی تصریح کرد: هم آموزش حضوری و هم غیر حضوری را فراهم کردیم و در آموزش حضوری، پروتکل‌ها رعایت می‌شود؛ هر هفته در ستاد کرونا، ارزیابی وزارت بهداشت از همه اصناف ارائه می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش هم جزو این گروه‌هاست و اگر کوتاهی خدای ناکرده باشد، مطرح و پیگیری می‌شود.
 
وی در خصوص نظارت بر روند فعالیت مدارس، گفت: درخواست می‌کنم که خانواده‌ها نظارت کنند و به انجمن اولیا و مربیان مأموریت دادیم که بر فعالیت مدارس نظارت کنند. از مدیران هم خواستیم که سرزده به مدارس مراجعه کنند. 
 
* فرهنگیان مسؤولیت پذیرند و از بچه ها با دقت مراقبت می‌کنند
 
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: خوشبختیم فرهنگیانی داریم که مسؤولیت پذیرند و از بچه ها با دقت مراقبت می‌کنند؛ از سوی دیگر دانش‌آموزان هم آگاه هستند و بنده به بچه‌ها اعتماد دارم.
 
وی در واکنش به طنزی مبنی بر اینکه «بچه‌ها ماسک‌شان را با هم عوض می‌کنند»، گفت: اینها قطعا شوخی است و بچه‌ها اهمیت این موضوع را کاملا درک می‌کنند.
https://www.dana.ir/1645642
ارسال نظر
نظرات