شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:57 منتشر شده در مورخ: 1399/06/20 شناسه خبر: 1645691
کارشناس مسائل اقتصادی:

رشد بازارهای موازی بازار سرمایه را دچار التهاب کرد

رشد بازارهای موازی بازار سرمایه را دچار التهاب کرد
حسین محمودی اصل، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اختصاص یک درصد از صندوق توسعه به تنهایی کافی نیست بلکه باید تلاش کرد تا حقیقی‌ها به بازار برگردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین محمودی اصل امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: اعتماد، آرامش و اطمینان در حال حاضر برای بازار سرمایه مهم است و نباید مصاحبه‌های غیر کارشناسی در بازار التهاب ایجاد کند.

 
وی با بیان اینکه فشار عرضه‌ها در هفته‌های گذشته و با روانی بازارهای دیگر و رشد موازی این بازارها به فشار فروش بر بازار سرمایه افزوده است، افزود: این بازار می‌تواند با محدودیت دامنه نوسان منفی به 2 درصد و نوسان مثبت به 5 درصد آرام‌تر شود.
 
این استاد دانشگاه بیان داشت: وقتی مردم ملاحظه می‌کنند روزی 5 درصد از سرمایه شان از بین می‌رود به دنبال فروش سهام و حضور در بازارهای دیگر هستند.
 
کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: موضوع اختیار فروش به سهامداران و استفاده از اوراق تبعی نیز در آرامش بازار سرمایه تاثیرگذار بوده و انتشار اوراق خزانه برای تامین شرکت‌ها نیز در این زمینه کمک کار است.
 
محمودی اصل با بیان اینکه شرکت‌ها و سهامداران موظف به بازار گردانی هستند، ادامه داد: اگر فضای روانی و اعتماد از دست رفته سهامداران خرد و حقیقی برگردد می‌توان شاهد بازار بهتری شد.
 
وی گفت: اختصاص یک درصد از صندوق توسعه می‌تواند به بازار سرمایه کمک کند اما باید مجموعه‌‌ای از اقدامات انجام شود و تنها حمایت کافی نسبت بلکه باید تلاش کرد تا حقیقی‌ها به بازار برگردند.
 
کارشناس مسائل اقتصادی بیان داشت: پایین آمدن یا بالا رفتن شاخص بازار سرمایه به تنهایی تاثیرگذار نیست بلکه عدم اعتماد به بازار موجب ایجاد مشکلات در بازار سرمایه شده است.
 
محمودی اصل گفت: در حال حاضر سهامداران برای حضور در بازارهای موازی همچون خودرو و ارز به فروش سهام اقدام می کنند تا در این بازارها ضرر و زیان خود را جبران کنند.
 
وی تمدید مهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اگر وضعیت بازار به آرامش نرسد باید دوباره تمدید شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1645691
ارسال نظر
نظرات