شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/06/20 شناسه خبر: 1645786
واکنش علمای شیعه و سنی گلستان به اهانت نشریه شارلی ابدو؛

«تروریسم رسانه ای» میخواهد نقشه امریکا و صهیونیسم در منطقه فراموش شود/توهین به پیامبر اسلام ناشی از عناد کشورهای استکباری با جهان اسلام است

«تروریسم رسانه ای» میخواهد نقشه امریکا و صهیونیسم در منطقه فراموش شود/توهین به پیامبر اسلام ناشی از عناد کشورهای استکباری با جهان اسلام است
علمای شیعه و سنی استان گلستان در پی اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) واکنش نشان دادند و تاکید کردند: این اقدامات ناشی از کینه و عناد کشورهای استکباری و غربی نسبت به جهان اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ گستاخی و اهانت مجله شارالو ابدو برای دومین بار به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) آن هم در کشوری که داعیه آزادی بیان و احترام به عقاید دارد موجی از خشم و را دربین مسلمانان به راه انداخته است .

نکته قابل تامل این است که امانوئل مکرون نخست وزیر فرانسه نیز از محکومیت این هتاکی شانه خالی می کند و آن را آزادی بیان می نامد در حالی که توهین در همه ادیان و مذاهب و کشورها مذموم است.

پیش از این و در سال 2015 اقدام توهین آمیز روزنامه فرانسوی علیه پیامبر اکرم (ص) موجی از خشم و نفرت را در میان مسلمانان جهان برانگیخته بود و مسلمانان با تظاهرات در نقاط مختلف جهان این اقدام را محکوم کرده بودند.

همچنین به دلیل انتشار این تصاویر توهین آمیز، دفتر مجله شارلی ابدو هدف حمله قرار گرفت و ژان کابو کاریکاتوریست هتاک به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام و 11 شخص دیگر کشته شدند.

حال علمای شیعه و سنی در استان گلستان همگام با سایر علمای جهان اسلام به این گستاخی واکنش نشان دادند و خواستار برخورد با هتاکان شدند.

«تروریسم رسانه ای» میخواهد نقشه امریکا و صهیونیسم در منطقه فراموش شود

عبدالحی آخوند میرزاعلی امام جمعه آق قلا ضمن محکومیت اهانت به پیامبر اکرم(ص) در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: دین مبین اسلام همواره به همه ادیان الهی احترام قائل بوده، ومسلمانان نیز در نامگذاری فرزندان خود از اسامی پیامبران ادیان الهی استفاده میکنندودرکتاب الهی مسلمانان ازقصص پیامبران پیشین بااحترام یاد شده است.

وی تصریح کرد: در غرب به بهانه آزادی اندیشه شاهد توهین به مقدسات مسلم مسلمانان در مقاطع مختلف زمانی بودیم.این توهینها باطرح وبرنامه ریزی در فضای فرهنگی ورسانه ای غربتوسط صهیونیستهایی شکل میگیرد که حتی مسیحیت ویهودیت راقبول ندارند وبه دنبال تقابل غرب بااسلام هستند.

آخوند میرزاعلی اضافه کرد: مسلمانان جهان این اتفاق نامیمونی که مجددا نشریه شارل عبدو درتوهین به پیامبر مکرم اسلام راانجام داده به حساب جامعه غرب مسیحی نمیگذارد اما اعتراض شدید خود را نسبت به عدم واکنش توسط دولتمردان غربی اعلام می کنند.

وی تاکید کرد: بزرگان غرب اعم از نخبگان فرهنگی وهنری وخواص شامل روشنفکران ورهبران مذهبی ودلتمردان درغرب با درپیش گرفتن روشی پیشگیرانه باید فضای فرهنگی_رسانه ای غرب راا زدرپیش گرفتن چنین رفتارهایی که الحق میتوان به ان عنوان تروریسم رسانه ای داد،جلوگیری کنند وزمینه های قانون گذاری درحوزه حقوقی برای عدم بروز چنین اتفاقات وبرخورد باجریان وافرادی که درصدد جریحه دار کردن روح جهان اسلام هستند بایستند تا باتعامل ادیان وفرهنگی بین شرق وغرب زمینه صلح درجهان بیشتر وبهتر فراهم اید.

مدیرکل کتابخانه های استان با بیان اینکه بی شک این اقدام در راستای همان چیزی است که مقام معظم رهبری از ان به عنوان "توطئه ای برای فراموشی نقشه آمریکا وصهیونیسم درمنطقه"یاد کردند، بیان کرد: اینجانب حماقت و اهانت نشریه شارل عبدو فرانسوی نسبت به پیامبر اسلام محکوم می کنم.


توهین به پیامبر اسلام ناشی از عناد کشورهای استکباری با جهان اسلام است/ دستگاه دیپلماسی کشورهای اسلامی واکنش لازم را داشته باشند

 

آخوند محمد امین صفری، امام جمعه اهل سنت شهر فراغی شهرستان کلاله  هم در گفتگو با خبرنگار ما ضمن محکومیت اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام(ص)، گفت: این اقدامات ناشی از کینه و عناد کشورهای استکباری و غربی نسبت به جهان اسلام است.

وی افزود: صهیونیست و استکبار با جهان اسلام و مسلمانان کینه دیرینه داشته و در راستای آن از هیچ اقدامی دریغ نکرده است و برای خنثی سازی این توطئه ها، می طلبد جهان اسلام هوشیار باشد.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی شهرستان کلاله تاکید کرد: متاسفانه سیاستمدارن فرانسوی به بهانه آزادی بیان، در مقابل توهین یک نشریه به دین اسلام و پیامبر این دین و جهان اسلام، سکوت می کنند.

آخوند صفری تاکید کرد: هیچ دینی توهین به دین و مقدسات دین های دیگر را نمی پسندد و این اقدامات غربی ها نشان از خوی ضد دینی و فاصله گرفتن آنها از واقعیت های دینی است.

وی در پایان گفت: می طلبد دستگاه دیپلماسی ایران و کشورهای جهان اسلام برای جلوگیری از چنین اقداماتی و برخورد با عوامل این گناه نابخشودنی اقدامات مقتضی را انجام دهند.

امام جمعه شهرستان مینودشت:

جهان اسلام پاسخ قاطعی به توهین کنندگان به مقدسات اسلام بدهد/ توهین به پیامبر اسلام (ص) نابخشودنی است

حجت الاسلام رضا کشیری، امام جمعه شهرستان مینودشت در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: نشریه شارلی ابدو که سابقه توهین به پیامبر اسلام (ص) را در پرونده خود دارد؛ باری دیگر با تکرار اقدامات وقیحانه و سخیف خود با توهین مجدد به پیامبر اسلام (ص) داغ مسلمانان جهان را تازه کرد.

وی افزود: چنین اقداماتی حاکی از پوچ گرایی و عجز دشمنان اسلام است و پشت صحنه این جریان صهیونیسم جهانی و آمریکای جنایتکار هستند؛ چون پروژه داعش که در راستای اسلام هراسی هدف گذاری شده بود؛ با مقاومت جبهه های مقاومت با شکست روبرو شد؛ لذا در راستای پروژه یاد شده چنین اقداماتی زشتی صورت می گیرد.

امام جمعه شهرستان مینودشت تاکید کرد: جهان اسلام و حاکمان کشورهای اسلامی باید مواضع قاطعی در مقابل توهین کنندگان به مقدسات اسلامی داشته باشند تا عوامل کفر اجازه چنین اشتباه نابخشودنی را به خود ندهند.

حجت الاسلام کشیری گفت: لازمه پیروزی جهان اسلام در مقابل استکبار و صهیونیسم که عامل اصلی چنین توطئه هایی است؛ همبستگی و وحدت کشورهای اسلامی است تا با تحت فشار قرار دادن فرانسه به طروق مختلف، این نشریه و حکام این کشور را وادار به عذرخواهی کنند.

وی در پایان افزود: چراغی را که ایزد برفروزد هر آنکس پف کند ریشش بسوزد

آزادی بیان در غرب دروغی بیش نیست/در برابر اهانت به پیامبر اکرم سکوت می کنند اما نویسندگان هلوکاست را به داده می کشانند

حجت الاسلام سید رضا طاهری در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: اهانت به پیامبر اکرم اتفاقی که دل دنیای اسلام را به درد آورد .

وی افزود: اهانت به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) و همچنین به کتاب مقدس الهی قرآن کریم در این ایام،  همه عالم اسلام را به جوش و خروش آورد.

این استان حوزه تاکید کرد: حوزه علمیه هم در این زمینه احساس وظیفه خاص دارد و بعنوان طلاب علوم دینی،  کسانی که راه پیغمبر اسلام و اهل بیت را ادامه می دهند همانطور که امیر المونین و اهل بیت تمام تلاششان این بود که نام و یاد پیغمبر و راه قرآن کریم در ذهن ها بماند و در سینه ها ثبت و ضبط شود این وظیفه به عهده ما است.

وی با بیان اینکه خداوند نام پیغمبر را رفیع قرار داده (و رفعنا لک ذکرک) و این نام رفیع خواهد ماند، تصریح کرد: اگر می بینیم امروز دشمنان دست به چنین کارهای سخیفی میزنند علتش این است که نمی توانند عظمت پیغمبر را  تحمل کنند.

طاهری بیان کرد: اسلام، قرآن  و پیغمبر اکرم در حال محبوب ترشدن هستند و همین محبوبیت باعث می شود که دست به چنین کارهایی بزنند اما نمی دانند که اسلام روز به روز رشد می کنند وگرنه نیاز به چنین کارهایی نبوده و این نشانه خوبی برای ماست .

وی با بیان اینکه توهین به پیامبر اکرم(ص) نشان داد که این آزادی بیانشان دروغی بیش نیست ، تاکید کرد: کسانی که در قضیه هلوکاست نویسنده ها را به دادگاه کشاندند اما در قضیه اهانت به یک پیامبرعظیم الشان که جمع زیادی از مسلمین پیرو آن هستند ، ساکت نشستند و هیچ عکس العملینشان نداده و عملاحمایت کردند، بدانند دنیای اسلام بیکار نمی نشینند و حتما در این زمینه اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1645786
ارسال نظر
نظرات