شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 13:59 منتشر شده در مورخ: 1399/06/20 شناسه خبر: 1645824
با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت؛

آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی

آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی
گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی صبح امروز با حضور محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان برداشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، در ادامه برنامه های دومین روز سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به گیلان؛ با حضور نوبخت و ارسلان زارع استاندار گیلان گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به طول ۴۰ کیلومتر برداشته شد.

عملیات زیرسازی پروژه در سه قطعه انجام شده و هم اکنون عملیات ریل گذاری آن با اعتباری افزون بر چهارهزار و ۲۵میلیارد ریال صورت می گیرد.
 
راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین – رشت انزلی است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح ، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود . اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس ، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.
 
صبح امروز همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان و فاز دوم مسکن مهر رشت بازدید کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1645824
ارسال نظر
نظرات