شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 20:18 منتشر شده در مورخ: 1399/06/20 شناسه خبر: 1645906

انتقاد رئیسی از نحوه اجرای خصوصی‌سازی‌ها/ طرح خوبی که بد اجرا شد

انتقاد رئیسی از نحوه اجرای خصوصی‌سازی‌ها/ طرح خوبی که بد اجرا شد
رئیس قوه قضائیه گفت: اصل 44 و خصوصی‌سازی اگر درست اجرا می‌شد امروز با این مشکلات مواجه نبودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در شورای اداری چهارمحال و بختیاری، گفت: نکاتی که توسط امام جمعه شهرکرد، استاندار و نمایندگان استان در این جلسه مطرح شد، هیچ کدام از قلم نخواهد افتاد و حتما در آینده پیگیری خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اهمیت رعایت عدالت در تمام حوزه‌ها گفت: عدالت در سازمان اداری کشور یکی از نیازهای مهم ملی است و هرگونه ترک فعل و کوتاهی در اجرای عدالت خسارات زیادی برای کشور خواهد داشت.

رئیسی با اشاره به راهبردهای اساسی در بیانیه گام دوم انقلاب، توضیح داد: امروز پرچم عدالت‌خواهی  حق‌خواهی در دستان رهبر معظم انقلاب است و بنده و سایر همکارانم سربازان ایشان هستم و تلاش می‌کنیم دغدغه ایشان در خصوص مبارزه با فساد و گسترش عدالت را برطرف نمائیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه امروز خواست عمومی مردم از ما مسؤولان گسترش عدالت و برخورد با فساد است، توضیح داد: مردم با کمی‌ها و کاستی‌ها می‌سازند اما تبعیض و بی‌عدالتی را بر نمی‌تابند، درست است امروز گسترش عدالت وظیفه اصلی قوه قضائیه است ولی همه آحاد جامعه و تک تک افراد باید در این خصوص کمک کنند.

عدالت با سخنرانی محقق نمی‌شود/ مردم باید عدالت را در زندگی خود احساس کنند

وی خاطرنشان کرد: عدالت با سخنرانی و مقاله ایجاد نمی‌شود بلکه باید ما مدیران سازوکار عدالت را طراحی کنیم تا عدالت در جامعه ساری شود و همه مردم عدالت را حس کنند.

وی با اشاره به پتانسیل‌های کشاورزی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: این وظیفه همه مدیران است که کمک کنند وضعیت موجود را احصا کنند و برای رسیدن به وضع مطلوب تلاش کنند.

رئیسی در خصوص مسئله آب توضیح داد: برنامه توسعه تکالیفی را ایجاد کرده و دستگاه‌ها موظف هستند آن تکالیفی که بر عهده آنان گذاشته شده است در چارچوب برنامه‌های توسعه پیگیری کنند.

اشتغال دغدغه مشترک مدیران چهارمحال و بختیاری است

وی با اشاره به اینکه قانون ضعیف و اشکال‌دار از بی‌قانونی بهتر است، تبیین کرد: موضوع اشتغال امروز دغدغه همه مدیران این استان است و در برخی از مناطق هم آب مکفی وجود دارد و هم خاک مناسب، پس چرا باید کسی در این منطقه بیکار باشد؟

رئیسی با اشاره به اینکه فعال کردن اقتصاد گردشگری بسیاری از گره‌های این استان را باز می‌کند، گفت: این استان می‌تواند قطب گردشگری بشود؛ همچنین صنایع تبدیلی در این استان می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و این مسئله‌ای دست نیافتنی و غیرواقعی نیست.

وی خطاب به مدیران چهارمحال و بختیاری گفت: اختیار مدیران استانی کم نیست، ابتکار عمل بسیاری از گره‌های استان را باز می‌کند و نباید منتظر تصمیمات مرکز بود باید با همین امکانات و همین ظرفیت و بودجه موجود یک اقدامات متفاوتی انجام شود.

حدود 70 درصد گره‌ها و مشکلات با ابتکارات مدیریتی حل می‌شوند

رئیس دستگاه قضا نقش سازوکار اداری و بودجه و موارد دیگر را در موفقیت‌های سازمانی مهم دانست و اضافه کرد: حدود 70 درصد گره‌ها و مشکلات با ابتکارات مدیریتی حل می‌شوند و مدیرانی موفق خواهند شد که برای رفع کاستی‌ها منتظر تصمیمات تهران نمی‌مانند؛ به تعبیر دیگر، امروز رهبر معظم انقلاب از مجلس، قوه قضائیه، تشکل‌های دانشجویی و همه درخواست کار جهادی دارند.

وی با اشاره به اینکه شهید سردار سلیمانی نماد تفکر جهادی است، بیان کرد: کاری که سردار سلیمانی در منطقه انجام دادند این بود که با ظرفیت‌های داخلی کشورهای منطقه مشکلات‌شان را برطرف کرد و برای حل مشکلات آنان منتظر بودجه یا نیرو نماند بلکه با ابتکار عمل از ظرفیت‌های موجود بهترین بهره‌برداری را انجام داد.

درخواست فوری قاضی القضات از وزاری نفت و نیرو

رئیس قوه قضائیه خطاب به وزرای نیرو و آب گفت: از دو وزیر محترم درخواست دارم خیلی فوری به موضوع نشت نفت در آب رودخانه منطقه سرخون ورود کنند و با تشکیل یک کارگروه ویژه به صورت فوری به مشکل مردم سرخون رسیدگی کنند.

رئیسی نسبت به موضوع پروژه‌های انتقال آب نیز توضیح داد: یک کارگروه ویژه برای حل مشکل آب در نظر گرفتیم و مسؤولیت این کارگروه را به معاون اول قوه سپردم تا هم حرف مردم و هم مسؤولان همه استان‌های درگیر با این موضوع را بشنوند و بررسی‌های اساسی در این خصوص گرفته شود.

تصمیم‌گیر مسایل آبی نیستیم اما نتیجه بررسی‌های خود را به شورای عالی آب خواهیم داد

وی ادامه داد: تصمیم گیر مسایل آبی قوه قضائیه نیست، بلکه شورای عالی آب است؛ ما بررسی‌ها را انجام می‌دهیم و نتیجه بررسی خود را به صورت رسمی به شورای عالی آب ابلاغ می‌کنیم.

رئیسی مدیریت آب را از مسایل مهم دانست و افزود: هیچ کس از صبح تا الان در خصوص عدم انتقال آب حرفی نزد بلکه حرف همه مردم و مسؤولان در تمام جلسات از صبح تا اکنون این بود که توزیع باید عادلانه باشد و این نکته بسیار مهمی است و من از وزیر محترم نیرو درخواست می‌کنم شورای عالی آب فعال شود و با حضور نماینده تمام استان‌های ذی‌نفع جلسات کارشناسی برگزار شود.

رئیسی: من از وزیر محترم نیرو درخواست می‌کنم شورای عالی آب فعال شود و با حضور نماینده تمام استان‌های ذی‌نفع جلسات کارشناسی برگزار شود.

وی ادامه داد: بنده برای ایجاد دو کارگروه ویژه در خصوص موضوع نشت آب در منطقه سرخون و همچنین پروژه‌های انتقال آبی پیگیری‌های لازم را انجام خواهم داد و تاکید دارم این موضوع که امروز دغدغه تمام مردم و مسؤولان چهارمحال و بختیاری است به سرعت حل شوند.

بیکار کردن کارگران در شرایط فعلی اصلا به صلاح نیست

رئیسی با اشاره به موضوع کارگران اخراجی از یک واحد تولیدی، ادامه داد: ما مخالف به کارگیری افراد جدید در آن واحد تولیدی نیستیم ولی این مسئله که نیروی جدیدی به جای نیروهای اخراجی به کارگیری شود صحیح نیست و بیکار کردن کارگران در شرایط فعلی اصلا به صلاح نیست.

وی با اشاره به مشکلات کارگران، ادامه داد: مدیر آن کارخانه باید واحد تولیدش را فعال کند و با فعال کردن خط تولید جدید کارگران اخراجی را به کار بازگرداند؛ مدیران مربوطه در این خصوص باید جدیت به خرج دهند و به کارگیری کارگران را در دستور کار قرار دهد.

وی خصوصی‌سازی را امر مبارکی دانست و افزود: اصل 44 و خصوصی سازی اگر درست اجرا می‌شد امروز با این مشکلات مواجه نبودیم و دولت در اجرای خصوصی‌سازی باید نظارت مستمر داشته باشد و برای توانمندسازی بخش خصوصی به کارفرمای خصوصی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه ناامید کردن مردم و مسؤولان راهبرد دشمن است، بیان کرد: امام(ره) و مقام معظم رهبری به ما آموزش دادند به خداوند متعال توکل کنیم و با همت و اراده برای حل مشکلات مردم قدم برداریم تا مردم نتیجه خدمت‌گذاری ما را در زندگی خود احساس کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1645906
ارسال نظر
نظرات