شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/06/21 شناسه خبر: 1646012
مرحله دوم انتخابات در گلستان؛

حماسه ماندگار مردم در شرایط کرونا پای صندوق‌های رای/۲۳ هزار تعرفه رأی تا ظهر مصرف شد

حماسه ماندگار مردم در شرایط کرونا پای صندوق‌های رای/۲۳ هزار تعرفه رأی تا ظهر مصرف شد
مرحله دوم انتخابات در غرب استان گلستان در حالی در جریان است که ظهر 23هزار تعرفه رأی مصرف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛  با اعلام رسمی استاندار گلستان مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب استان در ساعت 8 صبح آغاز شد.

در این دوره از انتخابات 244 شعبه اخذ رای  مستقر شده است که با رعایت پروتکل های بهداشتی تا ساعت 18 به روی رای دهندگان در شهرهای کردکوی، گمیشان و بندر ترکمن باز است.

 مردم رای دادن خود را به ساعات پایانی موکول نکنند

هادی حق شناس در بازدید از شعب اخذ رأی در شهرستان گمیشان اظهار کرد: اخذ رای از مردم در 244 شعبه غرب استان از ساعت 8 صبح آغاز شده و از مردم تقاضا داریم که رای دهی را به ساعات پایانی انتخابات موکول نکنند.

وی افزود: از مردمی که در انتخابات دوم اسفند 98 با حضور بیش از 57 درصدی خود موجبات سربلندی استان را فراهم آوردند تقدیر می کنم و امیدواریم که این همراهی در مرحله دوم و در غرب استان تکرار شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: علاوه بر عوامل اجرایی نیروهای دانشگاه علوم پزشکی در راستای حفظ سلامت مردم و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شعب اخذ رای حضور دارند چرا که بیش از هرچیز برای ما سلامت مردم است.

حق شناس بیان کرد: 1400 نفر در نیم ساعت اول در حوزه انتخابیه کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان نسبت با رای دادن اقدام کردند.

وی ادامه داد: تا ساعت 10 و نیم صبح هم  بیش از 9500 نفر در انتخابات شرکت کرده اند و زمان رای دهی تا ساعت 18 امروز ادامه خواهد داشت و به احتمال زیاد این زمان تمدید نخواهد شد.


۲۳ هزار تعرفه رأی در غرب گلستان مصرف شد

حمیدرضا ملک حسینی اظهارکرد: از همان ساعات شروع انتخابات شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق ها رأی هستیم و امیدواریم این حضور همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه یافته و شاهد انتخابات آرام و سالم باشیم.

ملک حسینی ادامه داد: تاکنون ۲۳ هزار تعرفه رأی در ۲۴۴ شعبه غرب گلستان مصرف شده است.

وی تأکید کرد: پایان رأی گیری ساعت ۱۸ خواهد بود و از همه مردم می خواهیم قبل از این ساعت به شعب مراجعه کنند.

۲۴۴ ناظر بهداشتی در شعب اخذ رای مستقر هستند

دکتر عبدالرضا فاضل  اظهار کرد: شهرستان بندرگز، بندرترکمن و کردکوی در وضعیت قرمز و گمیشان در وضعیت زرد بیماری کووید ۱۹ قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشگی گلستان افزود: طی دو هفته اخیر علیرغم اینکه مراسم محرم و بازگشایی مدارس شرایط کرونا در گلستان به ثبات رسیده است.

وی بیان کرد: البته تقسیم بندی رنگ ها و وضعیت کرونا شکننده است و ممکن است با بستری یک بیمار شرایط تغییر کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: مشاهدات نشان دهد که مردم و عوامل اجرایی تمام پروتکل ها را رعایت کرده و امیدواریم که این روند تا آخر رأی گیری ادامه داشته باشد.

وی به مردم توصیه کرد که از ماسک و دستکش و نوشت افزار شخصی استفاده کرده و از تجمع و در مراکز اخذ رای خودداری کنند.

فاضل گفت: ۲۴۴ ناظر بهداشتی در شعب اخذ رای حاضر بوده و اگر کسی پروتکل ها را رعایت نکرد به وی اجازه حضور در شعبه را نخواهند داد.

وی در خاتمه تاکید کرد: به تمامی عوامل اجرایی و ناظران مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان توصیه می کنم تمامی اصول بهداشتی را به ویژه هنگام صرف غذا رعایت کنند و در صورتی که احساس کردند دستان آنها آلوده شده بلافاصله شستشوی دست ها را در دستور کار خود قرار دهند.

مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی در پای صندوق های رای حاضر شدند

ابراهیم قدمنان در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: به منظور حفظ سلامت شهروندان در حوزه انتخابیه غرب استان گلستان در دو روز گذشته تمام شعب رای ضد عفونی شد و در  هر حوزه انتخابیه ناظر مرکز بهداشت برای رعایت پروتکل های بهداشتی حضور دارد.

وی  به الکترونیکی شدن انتخابات و تسریع در روند شمارش آرا اشاره کرد و افزود: در حوزه تبلیغات تلاش شد که تجمعات تبلیغاتی اتفاق نیفتد و این مهم به داوطلبان نیز گوشزد شد که سلامت شهروندان را به خطر نیندازند.

قدمنان  تاکید کرد: ماسک، ماده ضدعفونی کننده و دستکش به میزان کافی در شعب اخذ رای در نظر گرفته شده است و به رای دهندگان تاکید کردیم که خودکار به همراه داشته باشند.

وی افزود: مردم تا این لحظه با رعایت پروتکل های بهداشتی در پای صندوق های رای حاضر شدند و هیچ فردی بدون ماسک برای رای دادن به شعب اخذ رای مراجعه نکرده است.

قدمنان تصریح کرد: همچنین یکی دیگر از تاکیدات ما به رای دهندگان این است که کودکان را در هنگام رای دادن با خود به همراه نیاورند و امیدواریم فرهنگی که مردم غرب استان گلستان با خود در این دوره انتخابات به جای می گذارند الگویی برای کشور شود.

قدمنان افزود: برگزاری انتخابات براساس مصوبات وزارت کشور است و پس از انتخابات قطعا تحلیلی بر نحوه برگزاری انتخابات در ایام کرونا خواهد شد و نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار می گیرد و به شورای نگهبان و وزارت کشور منعکس می شود.

۵۶ شعبه اخذ رأی در گمیشان/مشارکت ۱۰ نفر با سن بیش از ۸۵ سال در انتخابات

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات گمیشان در این خصوص گفت: در انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان گمیشان ۵۶ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است که ۴۶ شعبه ثابت و ۱۰ شعبه هم سیار است.

وی افزود: تاکنون ۱۰ نفر با سن بیش از ۸۵ سال در گمیشان در انتخابات مرحله دوم مشارکت کردند.

احمد دستمرد افزود: شهرستان گمیشان متشکل از دو بخش مرکزی و گلدشت است که ۲۹ شعبه آن در بخش مرکزی و ۲۷ شعبه در بخش گلدشت است.

وی با بیان اینکه حدود هزار و ۱۰۰ نفر در گمیشان در برگزاری انتخابات نقش دارند، تصریح کرد: انواع خودرو برای شعب اخذ رأی تدارک دیده شده است و به لحاظ تأمین شرایط اسکان و تغذیه هم مشکلی وجود ندارد.

فرماندار گمیشان گفت: در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشارکت ۷۴.۴ درصدی در شهرستان به ثبت رسید.

وی ادامه داد: در این مرحله حساسیت‌ها نسبت به مرحله اول بیشتر است ولی فرمانداری گمیشان مانند دوره قبل یک انتخابات سالم، شفاف و با رعایت اصل امانتداری را برگزار می‌کند.

۵۳ شعبه اخذ رأی در بندرگز

فرماندار بندرگز هم گفت: با توجه به تمهیدات انجام شده شاهد حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی هستیم.

حسین احمدی افزود: آرای مردم شهرستان بندرگز از طریق ۵۳ شعبه اخذ رأی جمع آوری می‌شود که از این مجموع ۵۱ شعبه ثابت و دو شعبه سیار است.

وی بر رعایت بی طرفی و صیانت و حفظ آرا توسط مجریان انتخابات تاکید کرد. و ادامه داد: در مرحله نخست با همکاری مطلوب مسئولان و عوامل اجرایی، انتخابات به خوبی و با آرامش کامل برگزار شد.

رئیس ستاد انتخابات بندرگز بیان کرد: مرحله دوم در واقع سرنوشت ساز است و مردم باید برای تعیین نتیجه نهایی پای صندوق‌ها حضور یابند.

احمدی، ایجاد آرامش و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخابات پرشور و سالم را از وظایف مهم دست اندرکاران انتخابات عنوان کرد.

وی اضافه کرد: یکهزار و ۵۰۰ نفر دست اندرکار در برگزاری انتخابات بندرگز مشارکت دارند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان بندرگز با دعوت از همه شهروندان برای شرکت در انتخابات توصیه کرد: مردم در ساعات اولیه رای گیری برای دادن رای اقدام کنند و کار رای دادن را به ساعت‌های پایانی موکول نکنند.

وی گفت: امید است با کمک همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها و مردم این شهرستان انتخاباتی با حضور حداکثری و سالم و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

فعالیت یکهزار ناظر در مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه غرب گلستان

حمیدرضا بهمنی نژاد از مشارکت بیش از یک هزار نفر عوامل نظارتی در انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب گلستان خبر داد.

وی افزود: امروز یکی از بی نظیر ترین انتخابات در کشور رقم بخورد و مردم ایران نشان دهند در کنار تعیین سرنوشت کشور مسائل بهداشتی را به خوبی رعایت می کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان گلستان متذکر شد: ساعت شروع اخذ رأی از ساعت هشت صبح آغاز شده است و این مهلت بر اساس قانون 10 ساعت به طول می انجامد و امیدواریم در این ساعات فرصت کافی برای حضور مردم در پای صندوق های رأی فراهم شود.

بهمنی نژاد تصریح کرد:  امیدواریم مردم کاری را که در دوم اسفندماه آغاز کردند امروز به پایان برسانند، امروز تنها انتخابات در ایران برگزار نمی شود و طی ماه های گذشته هشت کشور  دیگر نیز در ایام کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی انتخابات را برگزار کردند.

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح جمعه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همزمان با هشت استان دیگر در غرب گلستان آغاز شد.

استان گلستان با 6 حوزه انتخابیه اصلی، هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که شامل دو نماینده از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آبادکتول، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه است.

در انتخابات دوم اسفند 98  بیش از 57 درصد مشارکت مردم گلستان ثبت شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1646012
ارسال نظر
نظرات