شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1399/06/22 شناسه خبر: 1646249
نماینده مردم گرمسار و آرادان مطرح کرد؛

خرید 6 هزار رأس دام پرواری توسط شرکت تعاونی عشایر گرمسار/ دستگاه بسته‌بندی و نگهداری خوراک دام عشایر گرمسار تأمین شد

خرید 6 هزار رأس دام پرواری توسط شرکت تعاونی عشایر گرمسار/ دستگاه بسته‌بندی و نگهداری خوراک دام عشایر گرمسار تأمین شد
مطهری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته 6 هزار رأس دام پرواری توسط شرکت تعاونی عشایری گرمسار خریداری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مرآت، اردشیر مطهری  یکی از چالش‌های موجود در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان را کمبود تجهیزات دامی در بحث تأمین خوراک دام عشایر عنوان کرد و یادآور شد: یکی از ضرورت‌های کار عشایر تأمین مواد مغذی و خوراک به‌موقع دام بود و از آنجائی که امکان نگهداری این خوراک به مدت طولانی وجود نداشت عشایر حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان درگذشته دچار مشکلاتی بودند.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در روزهای اخیر رئیس سازمان عشایری کشور و معاونان اتحادیه مرکزی سفری به گرمسار داشتند که طی این بازدید دستگاه سیلاژ علوفه به‌منظور تأمین خوراک دام سفارش و تحویل عشایر شد.

مطهری بابیان اینکه این دستگاه کار وکیوم و نگهداری خوراک دام را انجام می‌دهد، افزود : با تأمین این دستگاه دیگر نگرانی بابت چگونگی تأمین خوراک دام وجود نخواهد داشت.

نماینده مردم گرمسار گفت: درگذشته عشایر برای نگهداری خوراک دام دچار مشکل بودند چون امکان نگهداری اغذیه دام به مدت طولانی وجود نداشت اما با تأمین این دستگاه خوراک دام در محل مشخص  تلفیق و توسط دستگاه مخصوص بسته‌بندی و تعبیه می‌شود.

وی همچنین از انعقاد قرارداد ارائه تسهیلات به مبلغ یک میلیارد تومان جهت خرید دام پرواری خبر داد و تصریح کرد‌: با این تسهیلات مجوز خرید حدود 6 هزار رأس دام صادرشده و مصوب شد که شرکت تعاونی عشایر گرمسار برای خرید آن اقدام کند.

وی بیان کرد: طی جلسه‌ای مابین مجموعه اتحادیه مرکزی عشایری و شرکت گرم تعاونی گرمسار اوراق ضمانتی مالی به مبلغ یک میلیارد تومان تحویل هیئت‌مدیره شرکت تعاونی گرمسار و آرادان شد و مقرر شد یک روز پس از تشکیل جلسه نسبت به خرید گوسفند پرواری اقدام شود که با این اقدام بخشی از مایحتاج مردم در بخش گوشت و لبنیات تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1646249
ارسال نظر
نظرات