شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1399/06/22 شناسه خبر: 1646297
مدیر کل مدیریت بحران لرستان:

تخصیص تنها ۳۵ درصد از خسارت ۱۰ هزار میلیاردی سیل به لرستان

تخصیص تنها ۳۵ درصد از خسارت ۱۰ هزار میلیاردی سیل به لرستان
پازوکی، مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: سیل سال گذشته لرستان بیش از 10 هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورد که تاکنون 35 درصد اعتبارات سیل استان تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: سیل سال گذشته در استان لرستان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خسارت در بخش های مختلف به استان لرستان وارد کرد که هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۸ به بخش زیر ساخت ها ابلاغ و به صورت کامل تخصیص داده شد.

وی افزود: همچنین از سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به استان در این راستا دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و سازهای مکان های مسکونی، تجاری، کشاورزی و زیر ساخت‌های استان پرداخت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان تصریح کرد: همه کسانی که در سیل سال گذشته آسیب دیده بودند در بخش های مسکونی، تجاری و کشاورزی، در صورتی که مشمول تسهیلات بودند این تسهیلات به آنها پرداخت شده است. در حال حاضر پیشرفت فیزیکی بسیاری از واحدهای مسکونی  بیش از ۹۰ درصد بوده و برخی از آنها تکمیل شده است.

وی با اشاره به مقاوم سازی خانه های روستایی گفت: برهمین اساس مصوبه ای ابلاغ شده در قالب مقاوم سازی خانه های روستایی و آسیب دیدگان از سیل که ظرفیتی در اختیار بنیاد مسکن قرار دادند تا افرادی که مشمول دریافت خسارت می شوند تسهیلات را دریافت کنند.

پازوکی خاطرنشان کرد: برآورد اولیه از خسارت های سیل در استان ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و تاکنون ۳۵ درصد اعتبارات سیل تخصیص یافته است. در بخش زیر ساخت ها بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که بیش از هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان ابلاغ شده است و تلاش می شود که کسری ها در این زمینه جبران شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1646297
ارسال نظر
نظرات