شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1399/06/22 شناسه خبر: 1646390
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با دانا:

دولت از محل "صندوق توسعه ملی" مشکلات پیش‌روی آموزش را حل کند / خود بنده هم در تهران مشکل آنتن‌دهی دارم؛ مناطق محروم بماند!

دولت از محل "صندوق توسعه ملی" مشکلات پیش‌روی آموزش را حل کند / خود بنده هم در تهران مشکل آنتن‌دهی دارم؛ مناطق محروم بماند!
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تصریح بر این نکته که دولت باید به کمک آموزش و پرورش بشتابد،ادامه داد: دولت از محل صندوق توسعه ملی برداشتهایی در ایام کرونا داشته که مطلوب است در این شرایط بخشی از آنها را در موضوع تعلیم و تربیت دانش آموزان هزینه کند.

مهرداد ویس کرمی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با تصریح بر این نکته که دولت باید به کمک آموزش و پرورش بشتابد،ادامه داد: دولت از محل صندوق توسعه ملی برداشتهایی در ایام کرونا داشته که مطلوب است در این شرایط که بخشی از مشکلات با هزینه کردن حل می‌شوند، بخشی از آنها را در موضوع تعلیم و تربیت دانش آموزان هزینه کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت دانش آموزانی که به واسطه داشتن شرایط خاص، امکان برخورداری از آموزش هوشمند را ندارند و از طرفی در مناطق زندگی آنان آنتن صدا وسیما پوشش ندارد، اظهار کرد: دانش آموزانی که نمی‌توانند از فضای آموزش مجازی و یا از تلویزیون بهره‌مند شوند باید از ظرفیت کلاسهای حضوری استفاده کنند که در این شرایط به سمت حضور در مدارس سوق پیدا کنند و با توجه به شرایط کرونایی، تصمیم گیری‌ها در این باره به مدارس محول شده است؛ با این وجود خانواده‌ها باید بخاطر فرزندان خود هم که شده آنها را در امر آموزش مجازی کمک کنند و مدارس نیز باید دارای امکانات اولیه ای باشند که بتوانند به دانش اموزان حاضر در کلاس‌ها خدمات رسانی کنند و به این وسیله بیشترین دانش آموزان ساماندهی شوند. یعنی باید تلاش کرد تا آمار دانش آموزانی که با آموزش دچار مشکل هستند را به حداقل رساند.

وزارت ارتباطات باید مشکلات اینترنتی دانش آموزان را حل کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش دارای نواقص بسیاری است، تأکید کرد: برخی از این مشکلات و نواقص به این سازمان مربوط نیست، به طور مثال در حوزه اینترنت، بنده در تهران دارای مشکل آنتن دهی بوده و این مشکل در شهرکهای اطراف تهران دو چندان است و این در حالی است مردم حتی در بسیاری از نقاط کشور مانند استان لرستان از آنتن دهی خطوط تلفن همراه  و اینترنت برخوردار نیستند. بنابراین وزارت ارتباطات به دنبال موضوع عدم آنتن دهی تلفن همراه و نبود اینترنت در برخی نقاط، باید اقداماتی را در جهت حل مشکلات اینترنتی مردم انجام دهد. تا زیر ساخت اولیه برگزاری کلاسهای غیر حضوری و آنلاین از طریق برنامه شاد مهیا شود. 


آقای حاجی میرزایی هیچ سخن تازه‌ای برای گفتن ندارد

ویس کرمی به حضور وزیر آموزش و پرورش در مجلس اشاره کرد و گفت: آقای حاجی میرزایی فردا به جهت پاسخ دادن به سوال نمایندگان درباره مسائل آموزشی به مجلس خواهد آمد؛ اما می دانم که هیچ حرف جدید و تازه ای ندارد و جلسات با حرف های تکراری سپری خواهند شد.

 

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1646390
ارسال نظر
نظرات