شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:43 منتشر شده در مورخ: 1399/06/22 شناسه خبر: 1646420
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

طرح‌ "هر کارمند حامی یک فرزند معنوی" در قزوین اجرا می‌شود/ رشد ۱۲درصدی درآمد صدقات

طرح‌ "هر کارمند حامی یک فرزند معنوی" در قزوین اجرا می‌شود/ رشد ۱۲درصدی درآمد صدقات
مهرعلی حق گویان،مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: درآمد صدقات در پنج ماهه اول امسال دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، مهرعلی حق گویان در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز(شنبه) با محوریت اجرای شور عاطفه‌ها "تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند" در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: امسال در ایام ماه محرم و صفر با مشارکت خیرین، برنامه اطعام حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی شد.

وی افزود: در مرحله اول با جمع آوری 11میلیارد و 900 میلیون تومان کمک مردمی 284 هزار پرس غذای گرم در 73 آشپزخانه مهدوی آماده و همچنین 32 هزار بسته‌های معیشتی تهیه و توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: همچنین در ایام محرم ۷۲ آشپزخانه برپا شد و به نیت ۷۲ تن از شهدای کربلا بیش از ۷۲ هزار پرس غذای گرم طبخ و در میان نیازمندان توزیع شد.

این مقام مسئول گفت: جشن عاطفه‌ها که هر ساله همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار می‌شود، با توجه به محدودیت‌های کرونایی و مصادف شدن با ایام عزاداری سالار شهیدان تحت عنوان " شور عاطفه‌ها " و با شعار "همدل می‌شویم برای مهربانی در مهر" برگزار می‌شود.

حق گویان تاکید کرد: یکی از نیازهای محرومان در حوزه تحصیل دانش‌آموزان است و اگر به این نیاز توجه شود یکی از مهمترین بسترهای محرومیت‌زدایی فراهم می‌شود؛ چراکه با ارتقاء سطح تحصیلی فرزندان، آن‌ها می‌توانند در جامعه نقش برجسته و موثری را ایفاء کنند تا چرخه تداوم فقر در خانواده قطع شود.

بیش از 3500 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان هستند

این مقام مسئول بیان کرد: در جشن عاطفه‌ سال گذشته مردم نیکوکار استان قزوین بیش از سه میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند و امیدواریم با افزایش کمک‌های مردمی، امسال هم بتوانیم به دانش‌آموزان نیازمند بیشتری خدمت رسانی کنیم و پیش بینی شده که این کمک‌ها به چهار و نیم میلیارد تومان افزایش یابد.

وی اضافه کرد: با عنایت به شرایط حاکم و تغییر فرآیند آموزشی نیز به منظور تأمین ملزومات آموزش غیرحضوری، انتظار داریم که با دریافت کمک‌های نقدی، امکان خرید تجهیزات مربوطه برای دانش‌آموزان استان فراهم شود چراکه اولویت ما تامین مایحتاج اساسی بنا به شرایط موجود است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اذعان کرد: شور عاطفه‌ها از روز شنبه ۲۲ شهریور لغایت ۱۱ مهرماه برگزار می‌شود که علاوه بر دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۴۵۴۰۶ و کد مهربانی #۱*۰۲۸*۸۸۷۷* برای دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده است.

حق گویان عنوان کرد: در استان قزوین سه هزار و 573 دانش‌آموز داریم که بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد دو هزار دانش‌آموز برای استفاده از آموزش مجازی نیاز به تبلت یا گوشی هوشمند دارند.

استقرار بیش از 1300 پایگاه در "شور عاطفه‌ها"

این مقام مسئول ابراز کرد: پایگاه‌های نمادین جمع آوری کمک‌های مردمی با عنوان "شور عاطفه‌ها" از روز پنج شنبه ۲۷ شهریور ماه در سطح استان برپا می‌شود تا پذیرای هم استانی‌ها و نیکوکاران جهت یاری رساندن به دانش‌آموزان نیازمند باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: برای برگزاری شور عاطفه‌ها یک هزار و 320 پایگاه ثابت و سیار در مساجد، بسیج، ادارات، شرکت‌ها و کارخانجات و مراکز نیکوکاری سطح استان دایر خواهد شد.

وی گفت: 32 هزار و 700 نفر کارمند در استان وجود دارد که از این تعداد تنها پنج هزار نفر حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین هستند که در این راستا برای افزایش مشارکت کارمندان در امور خیرخواهانه، "طرح‌ هر کارمند حامی یک فرزند معنوی" در استان اجرایی شود.

حق گویان افزود: درآمد صدقات در پنج ماهه اول امسال دو میلیارد و 850 میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته 12 درصد رشد داشته‌ است. پنج هزار طرح فرصت شغلی با 142 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که تا کنون هزار و 85 طرح اجرایی شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: بیش از دو هزار و 150 مورد وام کارگشایی و 315 مورد وام ودیعه مسکن برنامه‌ریزی و اجرایی شده تا مشکل خانواده‌های نیازمند برطرف شود.

وی بیان کرد: امسال به بیش از 225 نوعروس و داماد در استان مساعدت شد به طوریکه بیش از 13 میلیارد و 203 میلیون ریال مساعدت مالی و وام جهیزیه به این افراد تعلق گرفت و باتوجه به آمارها نسبت به سال گذشته و شرایط سخت اقتصادی اکنون به دلیل وجود ویروس کرونا خوشبختانه رشد 67 درصدی در این حوزه داشته‌ایم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1646420
ارسال نظر
نظرات