شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 18:24 منتشر شده در مورخ: 1399/06/22 شناسه خبر: 1646425

برگزاری کارگاه آموزشی تبیین فعالیت های آموزشی منابع طبیعی

کارگاه آموزشی تبیین فعالیت های آموزشی، ترویجی و مشارکتی سال جاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با حضور مسئولان این اداره کل، روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های تابعه استان تهران و کارشناسان آموزش و ترویج این شهرستان ها برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران معصومه غریب رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی این اداره کل درباره هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: این کارگاه به منظور ترسیم نقشه راه فعالیت های آموزشی، ترویجی و مشارکتی این اداره کل و تحقق یافتن این فعالیت ها برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی مباحث مربوط به سامانه های ثبت نام، عضوگیری و آموزش همیاران طبیعت، اجرای بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، صندوق توسعه حمایت از بخش منابع طبیعی، آخرین وضعیت شرکت های تعاونی شهرستان ها، تجارب و الگوهای موفق دانش بومی و مدیریت پایدار سرزمین و ارائه سند راهبردی سازمان های مردم نهاد تخصصی مطرح و شرکت کنندگان با این موضوعات آشنا شدند.
 
بر اساس این گزارش فرهاد گودرزی رئیس گروه مشارکت های مردمی دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که تدریس این کارگاه آموزشی را نیز بر عهده داشت در حاشیه برگزار این کارگاه به اهمیت و نقش همیاران طبیعت و مشارکت های مردمی در پیشبرد فعالیت های منابع طبیعی اشاره کرد و در این باره اظهار داشت: با توجه به پراکندگی و وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی، سازمان جنگل ها به تنهایی قادر به حفظ و احیای این عرصه ها نمی باشد و این امر مستلزم مشارکت همگانی است.
 
وی خاطر نشان کرد: از آنجائی که فعالیت های منابع طبیعی بدون مشارکت مردم محقق نخواهد شد، طرح همیاران طبیعت و جلب مشارکت های مردمی با هدف تحقق بخشیدن به امر مشارکت همگانی در پیشبرد اقدامات مرتبط با منابع طبیعی در دستور کار جدی سازمان جنگل ها و ادارات کل منابع طبیعی سراسر کشور قرار دارد.
 
گودرزی بیان داشت: همیاران طبیعت افرادی هستند که به صورت انفرادی یا گروهی سازمان جنگل ها را در پیشبرد اهداف ترویج فرهنگ منابع طبیعی و جلب مشارکت مردم در امور حفاظت، احیاء توسعه و بهره برداری صحیح از منابع طبیعی یاری می نمایند.
 
گفتنی است همیاران طبیعت در قالب سه بخش همیار طبیعت مروج، محافظ و دانش آموز با مجموعه منابع طبیعی همکاری مستمر دارند.
 
انتهای پیام / 
 
https://www.dana.ir/1646425
  • کلیدواژه:
ارسال نظر
نظرات