شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/23 شناسه خبر: 1646640
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان:

ویژگی بارز مجاهدان راه خدا، شهادت در رکاب اولیاء الهی است

ویژگی بارز مجاهدان راه خدا، شهادت در رکاب اولیاء الهی است
حجت الاسلام عرب پور گفت: از ویژگی های بارز مردان خدا و مجاهدان؛ مجاهدت و شهادتشان در رکاب اولیا الهی است، از این رو شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی در این راه قدم برداشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ صبح امروز مراسم یادبود جانباز سردار سیدمرتضی موسوی در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار شد. سردار سیدمرتضی موسوی جانباز و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود که دوشنبه بر دوش مردم کهنوج تشییع و به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام علی عرب پور، نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان در این مراسم گفت: اوصاف مجاهدان و مردان بزرگ در قران فراوان آمده است.

وی ادامه داد: صبر، استقامت، علم و ایمان و … از جمله اوصاف مجاهدان است اما در نگاه نهج البلاغه شرایط ورود به بهشت و صفات مجاهدین در هشت ویژگی توصیف شده است.

عرب پور توضیح داد: بهره وری درست از دنیا اولین ویژگی مجاهدان است یعنی دنیا را برای بندگی خداوند می خواهند و آن را محل صداقت خود می داند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این که عالی ترین عنصر برای خدامحور قرار گرفتن، هوس ستیزی است، ادامه داد: دومین ویژگی مجاهدان هوس ستیزی است، این افراد به جز یاری دین خدا به چیز دیگری نمی اندیشند از این رو با هوس و نفس خود در ستیز هستند، این بزرگان حریف خود در صحنه پیکار بی امان با نفس هستند و همیشه پیامبر درونی خود را بیدار نگه می دارند.

وی بیان کرد: آنچه که امروز ما را بر استکبار پیروز کرده است همان مبارزه درونی رزمندگان و پیروزی بر هوا و هوس خویش است به واقع آن چیزی که دشمن بیشتر می ترسد اقتدار درونی مجاهدان است.

عرب پور با بیان این یکی از ویژگی های مجاهدان در راه خدا پیروی از ائمه و اهتمام به امور مردم است، عنوان کرد: سردار سید مرتضی موسوی بارها در این باره دغدغه مند بود و در این راه می کوشید.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان افزود: پنجمین ویژگی مردان خداوند وارستگی از کار است وقتی که مجاهد پا به عرصه مبارزه با دشمن می گذارد، تکبر و کبر اولین چیزی که از خود دور می کند.

وی توضیح داد: وارستگی از گناه ششمین ویژگی مجاهدان است، گناه عامل بسیاری از تباهی هاست و از برنامه های شیطان است اما مجاهدان چون در مبارزه دورنی و هوس تلاش کرده اند از این رو در این عرصه پیروز میدان هستند.

عرب پور عنوان کرد: انجام فرائض ویژگی دیگری است که اگر در سیره همه شهدا نگاه شود، می بینید که در زندگی همه شهدا به آن اهمیت داده شده است، نماز و روزه تنها انجام فرائض نیست بلکه حفظ اسلام و اطاعت از ولی فرقه نیز جزو آن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان هشتمین ویژگی شهدا و مردان خدایی تقوا و پرهیزگاری است، تشریح کرد: تقوا یک جاده دو طرفه بین بنده و خداوند است به این معنا که اگر کسی تقوا را پیشه کند خداوند به او نگاه ویژه ای می کند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری یکی از اولیا الهی است گفت: از ویژگی های بارز مردان خدا و مجاهدان ؛ مجاهدت و شهادتشان در رکاب اولیا الهی است، از این رو شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی در این راه قدم برداشتند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1646640
ارسال نظر
نظرات