شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1399/06/23 شناسه خبر: 1646678
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

مداحان افسران مقابله با تهاجم بی‌رحمانه فرهنگی دشمنان هستند

مداحان افسران مقابله با تهاجم بی‌رحمانه فرهنگی دشمنان هستند
عبدالکریم عابدینی گفت: مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) افسران مقابله جدی با تهاجم بی‌رحمانه فرهنگی دشمنان اسلام هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(یکشنبه) در دیدار کانون مداحان استان و شهرستان قزوین اظهار کرد: امروز برخی از خارج نشین‌ها با ادبیات روحانیون مبارز پیش از انقلاب سخن می‌گویند و ظلم ستیزی، تبعیض و عدالت‌خواهی را با دورویی مطرح می‌کنند و تلاش دارند تا جای جلاد و مظلوم را تغییر دهند و شما مداحان، افسران مقابله با این مقاصد دشمنان هستید.

وی تصریح کرد: مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) افسران مقابله جدی با تهاجم بی‌رحمانه فرهنگی دشمنان اسلام به دار و ندار اسلام هستند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: حیله‌ها و نیرنگ‌های عجیبی در تبلیغات تأثیرگذار استحاله افکار و اندیشه‌های مردم در راه است و هر روز در حال افزایش است و اجازه شکل‌گیری این فضا نباید داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر ضرورت فراگیری ادبیات دینی تأکید کرد و گفت: لازم است مداحان مروری بر ادبیات عرب داشته باشند تا با آشنایی کامل‌تر نسبت به ادبیات دینی، مداحی اثرگذارتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: آشنایی کامل با تاریخ و جغرافیای اسلام و ماجرای اباعبدالله الحسین(ع) بسیار مهم و ضروری است؛ چرا که اگر تاریخ و سیر حرکت و قیام امام حسین(ع) و انگیزه‌های بنی امیه را ندانیم آن گونه که باید نمی‌توانیم اهمیت قیام حضرت را تبیین کنیم.

عابدینی اظهار کرد: آشنایی با قرآن کریم یکی دیگر از رسالت‌های عرصه مداحی است؛ چرا که سخنان سیدالشهدا(ع) ریشه در قرآن دارد و برای فهم کامل آنها لازم است با قرآن کاملاً آشنا باشیم.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه با فرهنگ قرآنی می‌توانیم زمینه‌ساز ظهور باشیم، ادامه داد: تبیین داشته‌های ارزشمند قرآنی بسیار مهم و ضروری است؛ چرا که همین معناست که ما را از غرب متمایز کرده و دست غرب را در مقابل اسلام حقیقی خالی کرده است و ضروری است توجه ویژه‌ای به این معنا داشته باشیم.

وی در پایان به اهمیت اخلاص و برکات ناشی از آن نیز اشاره کرد و افزود: اخلاص جایگاه ویژه‌ای نزد خدای متعال و در نظام دینی دارد و توجه به این معنا برکات بسیاری برای مداحان خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1646678
ارسال نظر
نظرات