شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:39 منتشر شده در مورخ: 1399/06/23 شناسه خبر: 1646712
رئیس هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان:

بیانیه منتشرشده به نام کانون صنفی فرهنگیان گیلان ساختگی و کذب است

بیانیه منتشرشده به نام کانون صنفی فرهنگیان گیلان ساختگی و کذب است
رئیس هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان، گفت: صدور بیانیه‌های حمایتی منوط به تصمیم اکثریت اعضای حاضر در جلسات بود و غایبان هم باید همان بیانیه را امضا می‌کردند اما از ۱۵مهرماه ۹۸ هیچ‌گونه بیانیه‌ی حمایتی از طرف ما صادر نشده است و اگر بیانیه‌ای به نام این کانون منتشر شده باشد ما آن را تکذیب می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش 8دی، چندی قبل، شبکه معاند ایران اینترنشنال که با پول شاهزاده‌های سعودی اداره می‌شود و پیش از این نیز بارها دروغ پراکنی هایش آشکار شده بود این بار با انتشار بیانیه‌ای ساختگی، مدعی شد برخی سندیکاهای کارگری، انجمن‌های صنفی و نشریات دانشجویان فعال در جمهوری اسلامی از اعتصابات کارگری در سطح کشور اعلام حمایت کرده‌اند.

اما در بین اسامی حامیان این بیانیه جعلی، نام کانون صنفی فرهنگیان گیلان هم درج شده است.

اما مرتضی فتاحی نیا، رئیس هیئت‌مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان در گفتگو با خبرنگار 8دی درباره درج نام این کانون در لیست منتشر شده بیانیه ای با عنوان “حمایت از اعتصابات کارگری در کشور” اظهار کرد: ما چنین بیانیه‌ای را امضا و تأیید نکرده‌ایم.

وی افزود: جلسات کانون صنفی فرهنگیان ماهیانه برگزار می‌شد اما از ۱۵ مهرماه ۹۸ دوره سه ساله هیئت‌مدیره کانون به اتمام رسید و به همین دلیل از ۱۵ مهرماه به این‌طرف، جلسه‌ای با حضور حداکثر اعضا برای تصمیم‌گیری درباره مواضع و بیانیه‌ها نداشته‌ایم.

فتاحی نیا ادامه داد: بیانیه‌ها باید با موافقت اکثریت اعضا صادر شود اما ما جلسه‌ای نداشته‌ایم که بتوانیم درباره بیانیه‌ها و یا مواضع، تصمیم‌گیری و یا بیانیه‌ای منتشر کنیم.

رئیس هیئت‌مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان گفت: درخواست برگزاری جلسه برای برگزار انتخابات هیئت‌مدیره را به استانداری گیلان داده‌ایم و استانداری با برگزاری جلسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مخالفتی نداشته است،اما به دلیل شرایط کرونا نتوانسته‌ایم این جلسه را برگزار کنیم.

وی تأکید کرد: صدور بیانیه‌های حمایتی منوط به تصمیم اکثریت اعضای حاضر در جلسات بود و غایبان هم باید همان بیانیه را امضا می‌کردند اما از ۱۵ مهرماه ۹۸ هیچ‌گونه بیانیه‌ی حمایتی از طرف ما صادر نشده است و اگر بیانیه‌ای به نام این کانون منتشر شده باشد ما آن را تکذیب می‌کنیم.

فتاحی نیا در پایان با اشاره به خبرسازی‌های شبکه‌های معاندو ضدانقلاب گفت: متأسفانه برخی در امور دخالت‌هایی می‌کنند و ما را هم به دردسر می‌اندازند و بدون هماهنگی ما بیانیه صادر می‌کنند درحالی‌که بیانیه باید به امضای تک‌تک اعضا برسد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1646712
ارسال نظر
نظرات