شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:30 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1646873
کشاورزانی که خستگی از تنشان در نمی‌رود؛

قصه پُر غصه انگورکاران/ قطب انگور دیم کشور حتی یک کارخانه فرآوری ندارد!

قصه پُر غصه انگورکاران/ قطب انگور دیم کشور حتی یک کارخانه فرآوری ندارد!
کردستان بعد از استان فارس دومین تولید کننده انگور دیم در کشور است که تاکستان دارها از نبود یک کارخانه فراوری در استان و قیمت پایین خرید محصول خود رنج می برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، استان کردستان بنا به شرایط جغرافیایی، آب فراوان، هوای معتدل، خاک حاصلخیز و مردمان سختکوش و زحمتکش یکی از استان‌های مطرح در زمینه زراعت و باغبانی به شمار می‌رود.

یکی از محصولات باغی این استان که شهره خاصی دارد ، انگور است که اولید حدود 50 نوع انگور در این استان حاصلخیز ظرفیت بسیار خوبی به منظور افزایش رونق اقتصادی بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار محسوب می شود که متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته است.

نبود واحدهای صنایع تبدیلی در جهت فراوری و پایین بودن قیمت خرید این محصول دغدغه مهم تاکستان دارهای استان کردستان است.

طبق آمار موجود بیش از 13 هزار خانواده کردستانی در باغات این خطه مشغول به کار هستند باغ‌هایی که با تولید ٥٥‌هزار تنی عنوان قطب دوم انگور کشور را برای کردستان به ارمغان آورده‌اند. حدود یک‌سوم این میزان تولید به خارج از کشور صادر و بقیه برای بازارهای داخلی ارسال می‌شود.

با رسیدن فصل تابستان و آغاز برداشت انگور دغدغه باغداران این خطه آغاز می شود و نگران بر روی زمین ماندن محصولی هستند که چندین ماه برای به ثمره رساندن آن تلاش می کنند.

کردستان با میانگین عملکرد تولید ٥ تا ٦ تن در هکتار، یکی از استان‌های مستعد در زمینه توسعه باغ‌های دیم به‌ویژه انگور است و بیشترین سطح کشت این محصول در شهرهای مریوان، بانه، کامیاران و سروآباد است.

کردستان بیش از یک‌میلیون و ۱۱۰‌هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد دارد و تولید سالانه بیش از ۴۵‌هزار تن انگور دیم، رتبه دوم کشوری را نصیب این استان کرده است.

 امسال هم ۹‌هزار و ۱۰۰ هکتار از باغ‌های استان کردستان به انگور سیاه اختصاص یافته و پیش‌بینی‌ها حاکی از تولید ۹۶‌هزار تن انواع ارقام انگور در این استان است که سهم انگور سیاه از این مقدار ٥٠‌هزار تا ٥٥‌هزار تن است.

در کردستان ۱۳‌هزار باغدار از کشت و تولید انگور روزگار می‌گذرانند و ارتزاق می‌کنند و چشم امید آنها به ایجاد یک کارخانه فراروی و صنایع تبدیلی است تا بتوانند محصول خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانند.

کردستان بعد از استان فارس دومین تولید کننده انگور دیم در کشور است و انگور سیاه ارگانیک کردستان بخاطر بارش سالیانه مناسب و خاک مرغوب یکی از غنی ترین نوع انگور در ایران است.

ایجاد صنایع تبدیلی محصول انگور موجب ایجاد اشتغال پایدار است

یکی از کشاورزان کردستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ایجاد صنایع فرآوری محصول انگور برای تولید کشمش، آبمیوه و سایر فرآورده‌های آن می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی منطقه و افزایش سطح درآمد باغداران و در نهایت ایجاد انگیزه در میان آنها کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه بازار انگور خطه کردستان مانند سایر محصولات باغداری در دست دلالان است،افزود:  ثبات قیمت در بازار وجود ندارد بدلیل این عدم ثبات قیمت، باغداران نمی دانند در ابتدای فصل برداشت محصول خود را بفروشند یا برای فصل پایان برداشت نگه دارند.

این باغدار کردستانی که در تاکستان 1.5 هکتاری خود بیش از 30 تُن انگور تولید و برداشت می کند، عنوان کرد : بسیاری از تاکداران در این فصل برای برداشت محصول به پول نیاز دارند و دلالان نیز از این موضوع سوء استفاده کرده و محصول را با قیمت پایینی به صورت نقدی می خرند.

کم آبی مهمترین مشکل تاکستان دارهای بیجار

شهرستان بیجار یکی از قطب های مهم تولید انگور در استان کردستان است که انگور بیجار بخاطر تنوع محصول، تعدد بهره برداری و صنایع تبدیلی از آن با استقبال خوب از سوی باغداران برخوردار بوده و اگر خشکسالی سال های اخیر نبود، بسیاری از زمین های آبی منطقه گروس به تاکستان تبدیل می شدند.

در حال حاضر بسیاری از باغات انگور شهرستان بیجار به روش های سنتی آبیاری می شود و برای تولید بیشتر باید روش های آبیاری نوین جایگزین شود که کمبود امکانات مانع از اجرای آن شده است.

وجود افزون بر 20 گونه انگور از جمله عسگری، فخری، یاقوتی، سیاه و کشمشی سفید و قرمز در دیار گروس بخصوص مناطق حسن آباد، پیرتاج، خسرو آباد و مرکزی موجب شده تنوع خوبی برای تامین نیاز بازار و تولید در صنایع تبدیلی ایجاد شود.

یکی از باغداران پیرتاج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، گفت: در گذشته مردم شهر پیرتاج از فراورده های انگور مثل شیره، آبغوره ،و مویز خرجی یک سالشان را در می آوردند ولی در حال حاضر به دلیل  کاهش آب منطقه صدها هکتار باغات شهر پیرتاج از بین رفته است.

وی گفت: در حالی که سد تلوار در نزدیکی پیرتاج قرار دارد ولی مسوولان هیچی تلاشی برای سیراب کردن باغات انگور از این سد نمی کنند و متاسفانه از سدی که در خاک کردستان قرار دارد و بهترین زمین های بیجار به خاطر آن زیر آب رفتند هیچ سودی به شهرستان ما نمی رسد و تمام عایدات آن سهم زنجان و همدان است.

انگور و فرآورده های آن

از انگور کشمش ،شیره انگور(دوشاب) ، آب انگور(ساندیس) و کشمش و مویز تهیه و مصرف میشود.

در استان کردستان با وجود باغات و تاکستانهای فراوان کارگاههای صنعتی برای تولید فراوردههای این محصول پر طرفدار وجود ندارد که نیاز به توجه مسئولان استانی به این امر دارد تا برند به خوبی در سطح کشور معرفی شود.

یکی از مهمترین فرآوردههای انگور: شیره انگور (دوشاب ) است که دارای طرفداران خیلی زیادی است.شیره انگور (دوشاب) از جوشاندن آب انگور که طعم شیرینی دارد بدست می آید، شیره یا دوشاب را از انواع مختلف انگور تهیه میکنند.

در شهرستان بیجار از گذشته تاکنون تهیه دوشاب در بین باغداران مرسوم بوده و اکثر مردم سطح شهرستان به تولید این محصول به صورت سنتی مشغول هستند.

خواص شیره انگور(دوشاب): انرژی فوق العاده ای دارد ، خون ساز و برای کم خونی بسیار مفید است و غنی از ویتامینهای A, B , C  و همچنین مقادیر زیادی از املاح آهن ، منیزیم ، فسفر ، کلسیم را دارا می باشد.

مصرف این شیره برای افرادی که بسیار لاغر هستند و ضعف عمومی دارند مفید است.دوشاب برای سلامت پوست بسیار مفید است و بعلت خاصیت انرژی زایی برای فصل زمستان که بدن به انرژی برای گرم کردن خود نیازمند است مفید است.همچنین در درمان بعضی بیماریها که در طب سنتی و با ترکیب بعضی مواد در درمانهای مختلف به آنها اشاره شده است.با توجه به خواص متعدد دوشاب که یک ترکیب مغذی است اما خوردن این ماده به همه افراد توصیه نمیشود زیرا مصرف آن در برخیها مضراتی را به دنبال دارد.

فواید مصرف شیره انگور(دوشاب) برای کودکان و نوجوانان: چون کودکان و نوجوانان برای رشد نیاز به مواد مغذی بیشتری دارند مصرف دوشاب برای آنها علاوه بر تامین کالری برخی مواد مورد نیاز بدن آنها را برای رشد فراهم می کند

موارد استفاده از شیره انگور(دوشاب): در میان مردم شهرستان بیجار از شیره انگور به روشهای مختلف درتهیه غذاها و دسرها مانند حلوای شیره ، فرنی ، شیر برنج ، دوشاب ماست ، برف و دوشاب ، شربت دوشاب ، آش ترش ، قاوت  و ارده استفاده می شود.

کردستان با داشتن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی کشور است بطوریکه باغداران استان با تولید سالانه بیش از ۴۵ هزار تن انگور دیم رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1646873
ارسال نظر
نظرات