شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1646925
دانا گزارش می‌دهد؛

سیاسی کاری اصلاح‌طلبان شورای شهر تمامی ندارد/ تغییر نام خیابان‌ها چه کمکی به حل مشکلات شهروندان تهرانی‌ می‌کند؟

سیاسی کاری اصلاح‌طلبان شورای شهر تمامی ندارد/ تغییر نام خیابان‌ها چه کمکی به حل مشکلات شهروندان تهرانی‌ می‌کند؟
تغییر چندین خیابان و معبر شهر تهران که در دستور کار شورای شهر قرار گرفته است و بر سر آن جنجال های سیاسی بوجود می آوردند چه کمکی به حل مشکلات شهروندان تهرانی که هر روز با مسائل بیشتری روبرو هستند، می کند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصلاح طلبان در شورای شهر تهران بازهم با سیاسی کاری در حال گذران امور هستند. این درحالی است که نه شورای شهر تهران جای سیاسی کاری است و نه اینکه فضای مدیریتی پایتخت با تمام مشکلات و پیچیدگی های که دارد و بحران کرونا نیز بر مصائب آن افزوده است، برمی تابد که به جز کار خدماتی و اجتماعی فرهنگی کار سیاسی صرف از نوع جناحی صورت گیرد.

در این راستا اصلاح طلبان بیشتر از هر موقع دیگری دست به تغییر سیاسی نام خیابان ها و معابر شهر تهران می زنند. در این باره بازهم موضوع تغییر نام یکی از خیابان ها آنهم به نام «بازرگان» و «اعظم طالقانی» در دستور کار این شورا قرار گرفته است.
 
جالب اینجاست که این موضوع از سوی خود دولتمردان که همراستا با اصلاح طلبان هستند، مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین رابطه، شهربانو امانی یکی از عضو شورای شهر تهران، درباره دلیل مخالفت فرماندار تهران با نامگذاری خیابان برای به نام بازرگان گفت: «جالب است که فرماندار در نامه‌اش نوشته که کسی بازرگان و اعظم طالقانی را نمی‌شناسد در حالی که وای بر کسانی که اعظم طالقانی و بازرگان را نمی‌شناسند و برایمان جای سؤال است که آیا کسی می‌شود این دو نفر را نشناسد.» 
 
 
روزنامه اعتماد از این فرصت برای ایجاد دوقطبی سیاسی در جامعه استفاده کرده است و در مطلبی با عنوان «سانسور نام بازرگان» نوشت: « این نخستین اعتراض فرمانداری تهران به نامگذاری‌های شورای شهر تهران نبود. پیش از این نیز فرمانداری در نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران خواسته بود شاخص‌های برتری انتخاب مرتضی ممیز، اکبر رادی، احمد اقتداری و محمدعلی مجتهدی را برای نامگذاری معابر اعلام کند.  هنوز هم مشخص نیست چرا با وجود مصوبه شورای شهر تهران، خیابانی به نام محمدرضا شجریان یا سیمین بهبهانی و فروغ فرخزاد نداریم. »
 
همین موضوع و اسامی که روزنامه اصلاح طلب ذکری از آنان برده است به میزان سیاسی کاری اصلاح طلبان شورای شهر تهران حتی درانتخاب نام هنرمندان نیز بکاربرده اند نیز مشهود است.
 
روزنامه رسالت به همین سیاسی کاری اصلاح طلبان شورای شهر اشاره کرد و در مطلبی نوشت: «شهری که هر هفته، چند طرح بزرگ مانند دریاچه خلیج‌فارس، باغ پرندگان پل طبیعت، تونل و ایستگاه مترو در آن افتتاح می‌شد و رکورددار افزایش سرانه فضای سبز و سینما و تئاتر و مسجد و مرکز فرهنگی بود، شهری که برای نزدیک به ۴۰۰ محله‌اش سرای محله با پیگیری و پشتیبانی جدی دایر بود و مدیریت محلی در شوراهای محلات آن پیاده شده بود، شهری که رینگ بزرگراهی‌اش تقریبا کامل بود و از منظر کالبدی و زیبایی، نسبت به قبل متحول شده بود را تحویل گرفتند و آن را زمین سوخته نامیدند!»
 
 
این روزنامه می افزاید: «البته یک تفاوت دیگر هم هست در دوره گذشته بزرگراه و مرکز فرهنگی جدید ساخته می‌شد و نامشان به شهدای بزرگ انقلاب اختصاص می‌یافت، اما در این دوره چیز جدیدی هم ساخته نمی‌شود و مجبورند نام خیابان‌های موجود را به اسامی مورد نظرشان تغییر دهند. این هم نوعی از سیاست ورزی است: کاری نداریم پس نام‌ها را تغییر می‌دهیم!»
 
با این حال باید گفت که تغییر چندین خیابان و معبر شهر تهران که در دستور کار شورای شهر قرار گرفته است و بر سر آن جنجال های سیاسی بوجود می آوردند چه کمکی به حل مشکلات شهروندان تهرانی که هر روز با مسائل بیشتری روبرو هستند، می کند؟ جالب اینجاست که حالا اعضای شورای شهر با این نامگذاری های جناحی خود جنجال سیاسی هم درست کرده و با آن موج سواری می کنند. 
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://www.dana.ir/1646925
ارسال نظر
نظرات