شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:57 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1646959
امیر ولی‌وند:

کسانی که فقط دم از صلح می‌زنند را باید تحریم و بایکوت کنیم

کسانی که فقط دم از صلح می‌زنند را باید تحریم و بایکوت کنیم
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: باور داریم که دنیا باید به سمت صلح قدم بردارد اما باید کسانی که فقط دم از صلح می‌زنند را تحریم و بایکوت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر حسین ولی‌وند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه کتاب صلح و دفاع که در دافوس برگزار شد، اظهار داشت: اگر وقایع و جنگ‌های اخیر در دنیا را بخواهیم مرور کنیم چند نکته حایز اهمیت است؛ عمده جنگ‌ها به دلیل زیاده خواهی و کسب قدرت و برداشت‌های‌اشتباه و گمراه کننده از صلح بوده است.

وی‌افزود: بعد از ۱۱ سپتامبر بسیاری از غیر نظامیان آواره شدند و استعدادهایی که می‌توانست در جهت رفاه و امنیت مردم باشد از بین رفت و هزینه‌های گزاف نظامی نیز برای هیچ صورت گرفت. همچنین رقابت تسلیحاتی بویژه در غرب آسیا نیز بوجود آمد.
 
وی افزود: آسیب شناسی موانع صلح، همکاری و مشارکت برای برگزاری اجلاس صلح در همه کشورها، برگزاری دوره‌هایی به منظور بازدید از خرابی‌ها و مصیبت‌های جنگ و باز طراحی مفاهیم قدرت، بخشی از کارکردهای پاسداران صلح است.
 
امیر ولی‌وند با تاکید بر لزوم آسیب شناسی موانع صلح گفت: همکاری مشترک برای امور آوارگان، اسرا و مفقودین، برگزاری اجلاس مشترک صلح، ایجاد کارگاه‌های بیالمللی صلح، دفاع و جنگ بهتر است در دانشگاه‌های دفاع و جنگ کشورها برگزار شود.
 
وی ادامه داد: آمادگی داریم تا با کمک متحدین و دوستان خود اقداماتی نظیر انجام پژوهش‌های صلح‌جویانه و اعزام کارشناسان برای آموزش‌های صلح همکاری کنیم.
 
فرمانده دافوس در پایان تاکید کرد: باور داریم که دنیا باید به سمت صلح قدم بردارد اما باید کسانی که فقط دم از صلح می‌زنند را تحریم و بایکوت کنیم.
 
فرمانده دافوس خاطرنشان کرد: به عنوان کسی که لباس مقدس نظامی پوشیده است می‌گویم پاسداران صلح کسانی هستند که با لباسشان آماده جنگ هستند.
 
منبع: مهر 
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1646959
ارسال نظر
نظرات