شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1647002
مدیرکل اوقاف استان قزوین خبر داد؛

بخشودگی پرداخت اجاره دو ماه مستاجرین موقوفات در قزوین

بخشودگی پرداخت اجاره دو ماه مستاجرین موقوفات در قزوین
سید مصطفی مجیدی،مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین گفت:مجوز بخشودگی و معافیت‌های پرداخت اجاره دوماه اسفند و فروردین در موقوفات عرصه عیان آموزشی و تجاری و خدماتی استان که سرقفلی نداشته و متعلق به موقوفه است؛ صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مصطفی مجیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و تحقق همدلی مواسات و دستگیری از هم‌نوعان در کنار فعالیت‌های مختلفی که مجموعه اداره کل اوقاف و امورخیریه طی هفت ماه گذشته، با بهره‌گیری از عواید موقوفات در سطح استان، فعالیت‌هایی را انجام داده است.

وی افزود: در کنار توزیع بسته‌های معیشتی در چند مرحله، بسته فرهنگی، بهداشتی و مهر تحصیلی و همچنبن آزادسازی زندانیان توسط موقوفات استان، یکی از اموری که ما در اداره کل اوقاف استان از ابتدا پیگیر آن بودیم بخشودگی و معافیت‌های پرداخت اجاره موقوفات بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: ورود به حق و حقوق موقوفات در کشور با توجه به مباحث شرعی موجود در آن فقط با اذن نماینده ولی فقیه امکان پذیر است و به همین دلیل پیگیر اخذ این مجوز از سوی نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه بودیم.

وی عنوان کرد: با بررسی‌ها و پیگیری‌های موجود، مجوز بخشودگی و معافیت‌های پرداخت اجاره دوماه اسفند و فروردین در موقوفات عرصه عیان آموزشی، تجاری و خدماتی که سرقفلی ندارند و سرقفلی هاشان هم متعلق به موقوفه است در استان صادر شد و برگه اجاره این دوماه برای مستاجرین صادر نخواهد شد.

مجیدی ادامه داد: جمع اجاره‌های بخشیده شده توسط اداره کل اوقاف و امورخیریه به مستاجرین موقوفات عرصه عیان وقف بلا سرقفلی حدود دو میلیارد ریال است که با توجه به معافیت گفته شده، از مستاجرین اجاره دریافت نشد.

این مقام مسئول در مورد تعداد مواردی که شامل این بخشودگی و معافیت می‌شوند؛ تصریح کرد: تعداد عرصه عیان تجاری آموزشی و خدماتی که مردم و مستاجرین در آن دارای سرقفلی نیستند ۴۲ مورد است که برای تمامی این ۴۲ مورد مجوز بخشودگی و معافیت از سازمان مرکزی اخذ شد.

مدیرکل اوقاف استان در خصوص حداکثری و حداقلی این اجاره‌ها عنوان کرد: بالاترین مبلغ اجاره متعلق به یک مستاجر است که ۵۸۰ میلیون ریال باید پرداخت می‌کرد و کمترین مبلغ هم مربوط به مستاجری با پرداخت ماهیانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار است که برای هر یک از این آنها دو ماه معافیت ماه‌های اسفند و فروردین شامل شد.

مجیدی در پایان در مورد افرادی که اجاره ماه‌های اسفند و فروردین را پرداخت کرده،اند؛ گفت: هریک از مستاجرینی که مبالغ اجاره ماه‌های اسفند و فروردین را پرداخت کرده‌اند مبالغ پرداختی به آنها عودت داده خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647002
ارسال نظر
نظرات