شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1647006

مدیریت فرهنگی گیلان اسیر سیاست زدگی!

مدیریت فرهنگی گیلان اسیر سیاست زدگی!
انتظار ۱۶ساله مردم رشت برای تکمیل کتابخانه مرکزی شهر رشت هنوز به پایان نرسیده اما شنیده ها حکایت از این دارد که با فشارهای سیاسی قرار است ٢طبقه از کتابخانه مرکزی شهر رشت به واحد اداری سازمان اسناد و کتابخانه ملی تبدیل شود!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، در حالی که با اقدامات صورت گرفته و فعال شدن پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت امید می‌رفت انتظار ۱۶ساله مردم رشت برای تکمیل آن به پایان برسد و در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری و به ثمر نشستن آن باشیم متأسفانه اخباری شنیده می‌شود مبنی بر اینکه با فشارهای سیاسی ٢طبقه از کتابخانه مرکزی به واحد اداری سازمان اسناد و کتابخانه ملی تبدیل شود!

کتابخانه عمومی یک فضای فرهنگی با کارکرد عمومی و برای استفاده تمامی اقشار جامعه است و با توجه به نیاز مبرم مردم فرهنگ دوست رشت و در حالی که از فقر فضای فرهنگی رنج می‌بریم چه توجیحی وجود دارد که فضاهای عمومی کتابخانه که قریب به ٢٠٠٠متر از ساختمان کتابخانه مرکزی را شامل می‌شود تبدیل به کاربری اداری و در بهترین حالت فضایی تخصصی و غیرعمومی شود!

با توجه به تأکیدات رئیس محترم جمهور مبنی بر حفظ حقوق شهروندی اصلاح این مسیر توسط دولت مورد انتظار است.

همچنین از دستگاه قضا مخصوصا سازمان بازرسی کل کشور نظر به تأکیدات رئیس محترم این قوه مبنی بر احیا و حفظ حقوق عامه اقدام فوری و اثر گذار توقع می‌رود زیرا مردم گیلان و شهر رشت شایسته‌ی برخورداری از سرانه‌ی استاندارد فرهنگی هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647006
ارسال نظر
نظرات