شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1647071
امام جمعه تبریز در مراسم تشییع شهید مدافع امنیت عنوان کرد؛

بهترینِ مرگ‌ها، شهادت در راه خداست

بهترینِ مرگ‌ها، شهادت در راه خداست
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: همه ما رفتنی هستیم اما بهترین نوع مرگ ، مرگ در راه اسلام و امنیت میهن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم صبح امروز در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع امنیت "محمدرضا سفیدی نسب" اظهار کرد: این مصیبت بزرگ را به خانواده محترم سفیدی، فرزند و همسر بزرگوار شهید، همچنین به حضور سردار عبدی فرمانده محترم انتظامی استان که چنین نیروی رشید و غیرتمند را که در انجام وظیفه، جان خود را تقدیم میهن اسلامی‌مان کرده است تسلیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: همه ما رفتنی هستیم اما  خوشا به حال آنهایی که در راه امنیت کشور جان خود را فدا کردند وگرنه هیچ‌کس در این دنیا باقی نخواهند بود و همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است: «هر کجا باشید اگرچه در کاخ‌های بسیار محکم ، مرگ شما را فرا می رسد» لذا باید سعی کنیم موقعی که از این دنیا می‌رویم، با دستان خالی نرویم.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ خیلی‌ها بودند که از ترس بمباران شهر را ترک می‌کردند به شهرها و روستاهای امن می‌رفتند، متذکر شد: نگهدارنده اصلی، همه ما را نگه می‌دارد و همه ما رفتنی هستیم و تنها نوع رفتن فرق می کند. بعضی رفتن ها طبیعی و بعضی در اثر بیماری‌ها است اما بهترین نوع مرگ عبارت است از شهادت در راه خدا، در راه وطن و امنیت کشور.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به جمله ای از امام علی (ع) ادامه داد: حضرت علی(ع) میفرمایند: «ای مردم از خدایی که هر چه می‌گویید، می‌شنود و از هرچه که در دل‌هایتان است آگاه است، بترسید. پس آماده و مهیای مرگ باشید و اگر از دست مرگ فرار کنید، مرگ به سراغ شما می‌آید. حتی اگر شب و روز عبادت کنید و روزها روزه بگیرید و شب‌ها نماز بخوانید بازهم رفتنی هستید» ، لذا اگر قرار بود کسی که زیاد عبادت می کند، نمیرد باید امامان، پیامبران و صلحا نیز هرگز از این دنیا نمی‌رفتند. پس همه ما رفتنی هستیم اما خوشا به حال آن‌هایی که در راه میهن و اسلام جان خود را فدا کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647071
ارسال نظر
نظرات