شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 07:45 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647135
هر دم از این باغ بری می‌رسد!

قوز بالای قوز در فدراسیون فوتبال!/ دستیاران ویلموتس هم غرامت می‌خواهند

قوز بالای قوز در فدراسیون فوتبال!/ دستیاران ویلموتس هم غرامت می‌خواهند
اخبار غیررسمی حاصله از فیفا بیانگر درخواست دریافت غرامت دستمزد چند میلیون یورویی دستیاران سرمربی سابق تیم ملی ایران از فدراسیون فوتبال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماه گذشته فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران، حکم محکومیت به پرداخت 6.5 میلیون یورو غرامت به سرمربی پیشین بلژیکی‌اش را ابلاغ کرد. قاضی هلندی پرونده که از طرف کمیته تعیین وضعیت فیفا برای صدور حکم نهایی انتخاب شده بود، با وجود دریافت گزارش‌های کارشناسی فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل رعایت نکردن بندی که به مربی اجازه می‌دهد در صورت دو ماه عقب افتادن دستمزدش قرارداد خود را یکطرفه فسخ کند، به پرداخت مبلغ قرارداد ویلموتس و جریمه فسخ قرارداد محکوم کرد.

فدراسیون فوتبال درحالی به پرداخت حدود 200 میلیارد تومان (با احتساب یوروی 30 هزار تومانی) به شخص ویلموتس محکوم شده که فعلاً درخواست نسخه گراندز رای توسط طرف ایرانی به فیفا ارسال شده و مراتب پیگیری درخواست اعاده دادرسی در دادگاه CAS و شکستن رای اولیه فیفا در دستور کار فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته‌است.

از طرفی همزمان با پیگیری فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، نهادهای نظارتی و قضایی نیز به این پرونده عجیب و غریب ورود کرده‌اند تا زوایا و خفایای ضرر عظیم به بیت‌المال مشخص شود. پس از حضور سردمداران عقد قرارداد ننگین با ویلموتس در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و ارائه پاره‌ای از توضیحات، رئیس دیوان محاسبات کشور نیز دیروز اعلام کرد که این نهاد نظارتی قویاً برای بررسی این قرارداد وارد عمل شده تا وضعیت این قرارداد ننگین در داخل کشور نیز مشخص شود.

پس از انتشار حکم نهایی و قطعی فیفا علیه فدراسیون و وجود برگ برنده در دستان مارک ویلموتس، اخباری تایید نشده و تلویحی از منابع فدراسیون جهانی فوتبال به خبرنگار ورزشی دانا ارسال شده که نشان‌گر اقدام جدی طرف بلژیکی برای ستاندن غرامت دستیاری سرمربی پیشین تیم ملی ایران از فدراسیون است.

شنیده‌ها حاکی از این است که دستیاران این سرمربی بلژیکی با طرح و ارائه شکایت از فدراسیون فوتبال ایران به فیفا، خواستار پیگیری غرامت عدم دریافت دستمزد و سود حاصله از آن شده‌اند. گفته شده درخواست ابتدایی دستیاران مارک ویلموتس از فیفا طی شکایت از فدراسیون فوتبال ایران بر دریافت غرامت دستمزد بین 1.5 تا 2 میلیون یورویی بوده که این درخواست البته هنوز رسماً اعلام و منتشر نشده و منتظر بررسی و تایید نهایی حکام فیفاست.

اگر خبر فوق به همین شکل اعلام شود و درخواست دریافت غرامت دستمزد دستیاران ویلموتس نیز توسط فیفا تایید گردد، فدراسیون فوتبال ایران با یک قرارداد عجیب بیش 10 میلیون یورویی تنها برای 6 بازی مواجه خواهد بود که طعنه بزرگی به صحبت‌های رئیس پیشین فدراسیون فوتبال مبنی بر اتخاذ بهترین نحوه انعقاد قرارداد و طلوع باشکوه وزارت ورزش تلقی می‌شود.

گفتنی‌ست با محاسبه قیمت روزافزون ارز در بازار نابسامان داخلی و شرایط بی‌پولی فدراسیون فوتبال، همچنین با عنایت به بلوکه بودن قلیل سرمایه باقی‌مانده حساب فدراسیون در سوئیس، مارک ویلموتس و دستیارانش چیزی در حدود 300 میلیارد تومان برای کشور هزینه برداشته‌‌اند. به‌نظر می‌رسد با توجه به ید طولای مدیران فوتبال در کسب شکست‌های بین‌المللی و با نظر به این‌که فدراسیون قراردادی عجیب را با سرمربی پیشینش عقد کرده، اصلاً بعید نیست که طی روزهای آینده رسماً حکم محکومیت جدید به فدراسیون ابلاغ شود تا حدود 60 میلیارد تومان دیگر نیز به بدهی‌های فوتبالی کشور افزوده شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647135
ارسال نظر
نظرات