شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:18 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647270
دانا گزارش می دهد؛

پروژه فشار بر ایران با مداخله سفیر آلمان در ماجرای یک قتل/ منتقدان چشم و گوش بسته داد روزنامه نزدیک به اصلاحات را درآوردند

پروژه فشار بر ایران با مداخله سفیر آلمان در ماجرای یک قتل/ منتقدان چشم و گوش بسته داد روزنامه نزدیک به اصلاحات را درآوردند
از کنش های سیاسی غرب در ماجرای افکاری آنچه حاصل می شود دوباره دستاویز قرار دادن موضوعات جعلی حقوق بشری برای تحت فشار قرار دادن و احتمالا تحریم بیشتر ایران و سرباز زدن از تعهدات بین المللی خصوصا در حوزه برجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمایت از یک قاتل که با ضربات چاقو پدر کارمند سازمان آب و فاضلاب را به قتل رسانده است با وجه کاملا سیاسی در برخی از شبکه های اجتماعی از سوی سیاهی لشکر ضدانقلاب و همچنین رئیس جمهور آمریکا و در این اواخر سفیر آلمان در تهران صورت گرفته است.

روزنامه جمهوری اسلامی در نقد چنین رفتار سیاسی آنهم درباره یک موضوع کیفری می نویسد: «ماجرای اعدام «نوید افکاری» این روزها به دستاویزی برای تمام کسانی تبدیل شده که چشم و گوش ‌بسته، هر انتقاد و اعتراضی به هر بخش از نظام و مسئولین را می‌پذیرند.»
 
این روزنامه می افزاید: «این، یک بیماری است که متأسفانه کسی درصدد معالجه آن برنمی‌آید.این بیماری خطرناک، از کاهش اعتماد به مسئولین در بخش‌های مختلف، ناشی شده است. قوه قضائیه یک قاتل را قصاص کرده و به خاطر اینکه در اجرای قانون به فشارها و تبلیغات انحرافی اعتنا نکرده باید مورد تحسین قرار گیرد.»
 
حالا کار به جایی رسیده است که سفیر آلمان در ایران نیز در اقدامی کاملا مداخله جویانه درامور قضائی کشورمان دخالت می کند.
 
این درحالی است که در آلمان بعضی رسانه‌ها به دروغ، شخص اعدام شده را یک معترض جا زده‌اند. وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به این جریان‌سازی مغرضانه، سفر خود به آلمان را لغو کرد.
 
سفیر آلمان به وزارتخارجه احضار و نسبت به این موضوع از وی سئوال شد. وی اظهار داشت مراتب را به کشورش منعکس خواهد کرد! مشخص نیست اینکه سفیر آلمان اظهار داشته مراتب اعتراض ایران به تخلف خودش را به کشورش منعکس خواهد کرد دقیقا چه معنایی دارد؟!
 
این درحالی است که رسانه ها معتقدند بایستی برخوردی قاطع تر نسبت به این موضوع انجام می پذیرفت. قطعا اگر سفیر ایران در آلمان به موضوعاتی اینچنینی ورود کند آیا با چنین برخورد سطح پایینی روبرو می شد یا اینکه زمینه اخراج وی فراهم می گردید.
 
از کنش های سیاسی غرب در ماجرای افکاری آنچه حاصل می شود دوباره دستاویز قرار دادن موضوعات حقوق بشری برای تحت فشار قرار دادن و احتمالا تحریم بیشتر ایران و سرباز زدن از تعهدات بین المللی خصوصا در حوزه برجام است. اروپایی ها در حوزه برجام دنباله رو صرف آمریکا بوده است و به نظر می رسد که به دنبال بهانه ای برای توجیه این امر هستند و مسائل حقوق بشری جعلی را در این حوزه برای خود دستاویزی می سازند. 
 
اینکه سفیر آلمان به خوبی می داند که افکاری یک قاتل بوده است و قصاص شده مهم نیست، بلکه بازی سیاسی علیه ایران و ایجاد یک فضای هجمه و در پس آن فشار علیه کشورمان اهمیت دارد. این درحالی است که آلمان ها در طول تاریخ خصوصا جنگ تحمیلی که سلاح های شیمیایی به صدام حسین فروختند تا علیه مردم ایران مورد استفاده قرار دهد و همچنین امروز که دارو برای کشورمان را تحریم کرده اند، در مظان اتهام قرار دارند اما حالا بر سر یک موضوع قتل علیه ایران به مسموم سازی افکارعمومی جهان مبادرت می ورزند. 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
https://www.dana.ir/1647270
ارسال نظر
نظرات