شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:22 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647360
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اعلام کرد؛

۳۱۹ بیمار کرونایی در قزوین بستری هستند/ خانم‌های خانه‌دار در صدر مبتلایان به کووید ۱۹

۳۱۹ بیمار کرونایی در قزوین بستری هستند/ خانم‌های خانه‌دار در صدر مبتلایان به کووید ۱۹
پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند و مجموع بیماران بستری در استان به ۳۱۹ نفر رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با تاکید بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: تا زمانیکه مردم سه‌گانه طلایی استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و شستن دست‌ها را رعایت نکنند نباید انتظاری از کاهش آمار کرونا داشته باشیم.

وی افزود: طی هفته اخیر با افزایش قابل توجه بیماران کرونایی بستری در استان مواجه بودیم که برای کاهش بیماری لازم است تا پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم بهتر رعایت شود و نظارت دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه افزایش یابد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: بررسی‌های جدید انجام شده طی هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که ۴۴ درصد افراد مبتلا به کرونا جزو کسانی بودند که با موارد مثبت و قطعی کووید ۱۹ در تماس بودند.

وی عنوان کرد: ۴۰ درصد مبتلایان در هفته‌های اخیر اعلام کردند که از ماسک استفاده نکرده‌اند، ۴۵ درصد افراد در مراکز شلوغ رفت‌وآمد داشته و ۱۵ درصد نیز بیان کردند که در دو سه هفته اخیر به مسافرت رفته بودند که آمار بسیار بالایی است.

۴۰ درصد موارد مثبت کرونا را خانم‌های خانه‌دار تشکیل می‌دهند

نامدار اضافه کرد: همچنین در بررسی اخیر صورت گرفته حدود ۱۲درصد افراد مبتلا به کرونا عنوان کردند که در مراسم ترحیم و مذهبی شرکت داشتند، البته اینها آمار کلی استان است و به طور مشخص نمی‌توان گفت در کدام یک از این موارد، آلودگی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد موارد مثبت کرونا را خانم‌های خانه‌دار تشکیل می‌دهند؛ بیان کرد: این امر نشان می‌دهد که بانوان در موقع خرید و مراجعه به بازار و مراکز شلوغ متاسفانه نکات بهداشتی را رعایت نکردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند و مجموع بیماران بستری در استان به ۳۱۹ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: ۵۹ نفر از بیماران کرونایی استان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت کنترل بوده که ۲۵ نفر از آنها به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

نامدار در پایان گفت: طی شبانه‌روز گذشته چهار نفر در استان با علائم قطعی بیماری کرونا فوت کردند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647360
ارسال نظر
نظرات