شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/06/25 شناسه خبر: 1647364
مدیرعامل خبرگزاری مهر:

مطالبه‌گری باید برای جامعه نتیجه داشته باشد/ تلاش رسانه‌ها برای رفع مشکلات مردم

مطالبه‌گری باید برای جامعه نتیجه داشته باشد/ تلاش رسانه‌ها برای رفع مشکلات مردم
محمد شجاعیان، مدیرعامل خبرگزاری مهر گفت: باید روی مسائلی تمرکز کنیم که حل آن مسئله برای مردم آورده‌ای داشته باشد؛ چراکه اخیرا با جریان افشاگرانه‌ای در کشور مواجه شدیم که نتیجه قابل شمارشی برای مردم نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، سیزدهمین جلسه از سلسله نشست‌های "دفاع همچنان باقیست" به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین صبح امروز در سالن جلسات اقشار سپاه استان با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

محمد شجاعیان با بیان اینکه رسانه‌ها ابزار حل مسائل مردم و کشور هستند، اظهار کرد: وقتی توان رسانه‌ای در استان وجود دارد، نباید شاهد باشیم که مسائل ساده‌ای روی زمین باقی بماند و باید در این زمینه بازنگری کرد.

وی افزود: ما شاهد بودیم که مدل‌های رسانه‌ای مطالبه‌گر در یک بازه زمانی کوتاه به نتیجه رسیدند؛ لذا اجتماع‌های رسانه‌ای می‌توانند در حل مشکلات بزرگ قدم بردارند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر ابراز کرد: باید روی مسائلی تمرکز کنیم که حل آن مسئله نیز برای مردم آورده‌ای داشته باشد؛ چراکه اخیرا با جریان افشاگرانه‌ای در کشور مواجه شدیم که آورده‌ قابل شمارشی برای مردم نداشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: ما در حوزه حل مسئله و مطالبه‌گری قطعا ضعف‌هایی داریم و تاکنون کار مبنایی در این زمینه انجام نشده است؛ لذا باید محتوای مبنایی برای این موضوع ایجاد شود و بنا داریم یک تضارب آراء ایجاد کنیم.

متاسفانه بیشتر رسانه‌ها فقط رویدادمحور هستند

شجاعیان با بیان اینکه متاسفانه بیشتر رسانه‌ها فقط رویدادمحور هستند، عنوان کرد: معیار ارزیابی مدیران استان‌های ما براساس میزان مطالبه‌گری آن‌ها است؛ اگر هر رسانه‌ای یک هدف‌گذاری داشته باشد قطعا خروجی قابل توجهی خواهد داشت لذا پیشنهاد می‌کنیم که هر رسانه در استان قزوین یک مسئله‌ای را انتخاب کند.

وی با تاکید براینکه ما مشتاق هستیم که عملکردمان نقد شود، گفت: اکنون سازمان تبلیغات در حوزه اشتغالزایی، فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی حرف‌های خوبی برای گفتن دارد و در این حوزه ماموریت ما مشخص است و برای هر استان ماموریت جهادگونه قائل هستیم.

مدیرعامل خبرگزاری مهر در رابطه با فعالیت‌ در حوزه ماه محرم تصریح کرد: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا ما امسال بخشی را تحت عنوان "حسینه مهر" راه‌اندازی کردیم به طوری که لیست تمامی هیئات مذهبی رسمی و مطرح کل کشور در خبرگزاری قابل مشاهده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سامانه بیرق اطلاعات هیئات ثبت شد، عنوان کرد: امسال رسانه‌ای کردن و پوشش حداکثری مجالس خانگی و پوشش مراسم‌های سنتی عزاداری در کل کشور را در دستور کار خود داشتیم.

وی در پایان گفت: عملیات اربعین هم شروع شده و امسال که نمی‌توانیم خیل عظیم زائران اربعین را داشته باشیم نیز باید وفاق و همدلی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647364
ارسال نظر
نظرات