شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 07:24 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647618
تشکیلات خودگردان فلسطین:

توافق‌های سازش، هرگز صلح نخواهد آورد

توافق‌های سازش، هرگز صلح نخواهد آورد
تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید، پایان اشغالگری در فلسطین را تنها راه تحقق صلح در منطقه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای سه‌شنبه‌شب گفت که «صلح و ثبات در منطقه تنها زمانی محقق خواهد شد که اشغالگری پایان یابد و مردم فلسطین به حقوق خود برسند».

در این بیانیه تأکید شده است که تشکلات خودگردان فلسطین چه در گذشته و چه در آینده به احدی اجازه نداده است که به نمایندگی از مردم فلسطین یا به نیابت از سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در مورد آرمان و حقوق فلسطینیان گفت‌وگو کند.

امارات و بحرین بعد از اعلام توافق سازش با رژیم اشغالگر قدس، سه شنبه شب در کاخ سفید و با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم و دونالد ترامپ این توافق را امضا کردند.

برخی رسانه‌های فلسطینی از قول رسانه‌های رژیم صهیونیستی نوشتند که عباس به نیروهای دستگاه امنیتی تشکلات خودگردان دستور داده دیگر اعضای حماس در غزه را بازداشت نکند.

بعد از اعلام طرح صلح ادعایی آمریکا در فلسطین اشغالی موسوم به «معامله قرن»، ساف و تشکلات خودگردان رژیم صهیونیستی را به توقف همکاری‌های امنیتی تهدید کرده و در نهایت این همکاری‌ها را کم کردند.

بر اساس توافقات اسلو بین ساف و رژیم تل‌آویو، تشکیلات خودگردان موظف است با سازمان امنیت داخلی این رژیم (شاباک) و ارتش این رژیم برای مقابله با گروه‌های مسلح مقاومت همکاری کند.

این تشکیلات طی سال‌های گذشته اقداماتی علیه گروه‌های مقاومت از جمله بازداشت طرفداران و اعضای این گروه‌ها از جمله حماس انجام داده است.

توطئه‌های ضد فلسطینی آمریکا، رژیم صهیونیستی و حاکمان عرب در خلیج فارس علیه آرمان فلسطین، از به‌رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و اعلام معامله قرن آمریکا گرفته تا این اواخر طرح اشغالی الحاق کرانه باختری و صف‌کشی برای سازش با تل‌آویو باعث شده است جنبش‌های فلسطینی بیش از پیش به هم نزدیک شده و تحت تأثیر این شرایط و نگرانی از پیامدهای این گونه توطئه‌ها، گروه‌های فلسطین در غزه و کرانه باختری در بیروت لبنان نشستی را ترتیب داده و بر اتحاد، کنار گذاشتن اختلافات جهت مقابله با توطئه‌ها تأکید کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647618
ارسال نظر
نظرات