شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647650
قندالی:

تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری اعطا می‌شود

تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری اعطا می‌شود
رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: به منظور حمایت از عشایر و کمک به معیشت آنان تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری اعطا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زرین خبر، کرمعلی قندالی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: عشایر  یک جامعه مولد و خود اتکا هستند که در حوزه اقتصاد نقش مهم و اساسی دارند.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار و سرشماری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شامل ۲۱۳ هزار خانوار عشایر در کشور وجود دارد.

رییس سازمان امور عشایری کشور، با بیان اینکه عشایر در کشور به صورت سالیانه حدود ۶ میلیون تن انواع محصولات لبنی، پروتئینی، زراعی و.. تولید می کنند، گفت:بیشترین تولیدات عشابر با ۱۹۵ هزار تن در حوزه گوشت قرمز است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد صنایع دستی کشور به جامعه عشایر تعلق دارد، تصریح کرد: در همین راستا نیز ۵۹ درصد کشور شامل ییلاق و قشلاق در حوزه قلمرو عشایر به شمار می رود.

قندالی با تاکید بر توانمندسازی عشایر و تامین شرایط و امکانات رفاهی لازم برای عشایر، اظهار کرد: در حوزه زیرساختی مانند تامین راه، انرژی، آب و…. اقدامات خوبی برای عشایر انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه تامین انرژی از طریق پنل های خورشیدی با هدف تسهیل تامین انرژی و جلوگیری از تخریب محیط زیست از برنامه های ما است، افزود: در این راستا حدود ۳۳ هزار خانوار به انرژی خورشیدی تجهیز شده اند و طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال ۱۲ هزار و ۳۰۰ خانوار و سال آینده  نیز ۱۰ هزار خانوار به انرژی خورشیدی مجهز می شوند.

رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: به منظور حمایت از عشایر و کمک به معیشت آنان تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد ریالی به تعاونی‌های عشایری اعطا می‌شود.

وی به تشکیل و فعالیت ۴۵۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور  اشاره و اظهار کرد: حدود ۱۵ هزار نفر در این صندوق ها که در زمینه های مختلف صنایع فعالیت می کنند، عضویت دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647650
ارسال نظر
نظرات