شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647751
رئیس جامعه هتل‌داران کشور:

انتقاد فعالان صنعت گردشگری و هتل‌داران از وزارت نیرو / تعرفه‌های تخفیفی آب و برق اعمال نشد

انتقاد فعالان صنعت گردشگری و هتل‌داران از وزارت نیرو / تعرفه‌های تخفیفی آب و برق اعمال نشد
رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به بی‌توجهی وزارت نیرو در اعمال تعرفه‌های تخفیفی آب و برق برای هتل‌داران و فعالان صنعت گردشگری گفت: وزارت نیرو می‌تواند، تاب‌آوری صاحبان صنعت گردشگری مقابل کرونا را افزایش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتل‌داران کشور درباره آخرین وضعیت هتل‌های کشور با توجه به شیوع کرونا، اظهار داشت: در حال حاضر ضریب اشغال هتل‌ها بسیار پایین است و هتل‌ها در آستانه ورشکستگی قرار دارند. حمایت‌های دولت هم تأثیر چندانی در بهبود وضعیت هتل‌ها نداشته چرا که اقدامات و حمایت‌ها به اندازه کافی نیست.

وی افزود: در روزهای دشواری که بیماری کرونا کسب و کارهای گردشگری و هتل‌داری کشور را تحت تأثیرات مخرب خود قرار داده و تعطیلی‌ها پی در پی واحدهای کسب و کار این صنعت را شاهد هستیم بی‌توجهی و عدم ایفای مسؤولیت حمایتی وزارت نیرو شرایط را بغرنج‌تر کرده و به مشکلات هتل‌داران کشور افزوده است.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور ادامه داد: پیش از این قرار بود که هزینه‌های آب و برق هتل‌ها با تعرفه‌های تخفیفی در نظر گرفته شود و هزینه‌ها مورد تعدیل قرار گیرد ولی نه تنها این چنین نشده بلکه در ازای اندکی تأخیر در پرداخت قبوض، خدمات هم از سوی وزارت نیرو قطع شده است.

حمزه‌زاده با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو در برابر جامعه هتل‌داران گفت: همکاری نکردن وزارت نیرو با هتل‌داران جای تأسف دارد و حمایت وزارت نیرو در قالب تعدیل هزینه‌ها و تخفیف دوره‌ای تسویه حساب هزینه‌های مصرفی تا میزان قابل ملاحظه‌ای می‌تواند تاب‌آوری صاحبان گردشگری را افزایش دهد.

وی بیان داشت:‌متأسفانه با بی‌توجهی و رفتار غیر مسؤولانه وزارت نیرو آستانه تحمل صاحبان صنعت گردشگری کاهش پیدا کرده و به نظرم باید دولت هر چه سریع‌تر اقدامات حمایتی لازم را از صنعت گردشگری و فعالان حاضر انجام دهد.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور گفت:‌جامعه هتل‌داران در حال حاضر با مشکلات زیادی از جمله پرداخت حقوق کارکنان و ضدعفونی مداوم هتل‌ها همراه هستند و این در حالی است که آمار مسافران آنها نزدیک به صفر شده و در تعداد اندکی از هتل‌ها ضریب اشغال تخت‌ها شاید به 10 تا 20 درصد برسد.

انتهای پیام/ا

منبع:فارس

https://www.dana.ir/1647751
ارسال نظر
نظرات