شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647754
بختیاری مطرح کرد؛

ایجاد ۴۹۰ هزار فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد

ایجاد ۴۹۰ هزار فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: از ابتدای برنامه ششم توسعه تاکنون ۴۹۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، سید مرتضی بختیاری دقایقی پیش در دیدار با استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به تکلیف برنامه ششم توسعه کشور برای کمیته امداد در خصوص تولید سالانه ۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان، اظهار داشت: عملکرد این نهاد با راه‌اندازی ۴۹۰ هزار فرصت شغلی از ابتدای برنامه ششم، تاکنون ۴۰ درصد از اهداف پیش‌بینی شده جلوتر است.

وی ضمن قدردانی از حمایت های استاندار آذربایجان‌غربی از برنامه‌های کمیته امداد، به اهمیت نظارت و ارزیابی طرح‌های اشتغال مددجویان اشاره کرد و افزود: اطلاعات طرح‌های اشتغال در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل رصد و پایش است و نظارت بر این طرح‎ها با فعال شدن سامانه نظارت، افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، عنوان کرد: امسال بیش از ۶۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال جامعه هدف از محل تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، منابع اشتغال روستایی و تسهیلات اشتغال شبکه بانکی اختصاص یافته که با تخصیص این اعتبارات، امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال، کمیته امداد معتقد است که ایجاد درآمد پایدار از طریق اشتغال مولد، موثرترین اقدام برای توانمندسازی مددجویان به شمار می‌رود.

بختیاری گفت: در یکسال گذشته ۱۷۲ هزار و ۳۶ فرصت شغلی مستقیم و ۶۸ هزار و ۸۱۰ فرصت شغلی غیر مستقیم برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شده و این نهاد ۳۴ درصد کل اشتغال کشور را برعهده داشته است.

وی رشد کمک‌های مردمی به کمیته امداد در حوزه‌های مختلف طی یکسال گذشته را نشان‌دهنده سرمایه اجتماعی بالای این نهاد در سطح جامعه دانست و افزود: در یک سال گذشته در مجموع  ۴۷۶۷ میلیارد تومان کمک مردمی توسط این نهاد جمع‌آوری شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ، ابراز داشت: کمیته امداد در زمینه ارائه خدمات مسکن به خانواده‌های تحت حمایت نیز تاکنون گامی مهم در مسیر خودکفایی و توانمندسازی آنان برداشته که عملکرد آن در حوزه مسکن طی یکسال گذشته از قبیل ساخت و تحویل ۲۶ هزار و ۶۲۷ واحد مسکن شهری و روستایی، انجام تعمیرات و تحویل ۸۴ هزار و ۹۰۶ واحد مسکن نیازمند تعمیر است.

وی اقدامات آذربایجان‌غربی در ایجاد شغل و مسکن و نیز رشد درآمدهای کمیته امداد به عنوان ارکان توانمندسازی را بسیار برجسته و قابل تقدیر دانست.

نقش کمیته امداد امام خمینی(ره) در تثبیت امنیت اجتماعی بسیار برجسته است

در این دیدار، استاندار آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به فلسفه وجودی کمیته امداد و نقش برجسته این نهاد در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی، گفت: توانمندسازی جامعه هدف در ابعاد مختلف از جمله اشتغال، درمان و مسکن توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) از بدو تاسیس توانسته در تثبیت و تقویت امنیت اجتماعی بسیار موثر واقع شود.

وی با قدردانی از اقدامات کمیته امداد(ه) در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: این استان ظرفیت های اقتصادی ویژه ای دارد که می تواند علاوه بر استان مشکلات سایر استان‌ها را نیز برطرف سازد.

محمدمهدی شهریاری بیان داشت: متاسفانه به دلایل مختلف ظرفیت های اقتصادی استان به خوبی به کار گرفته نشده و دولت همه توان خود را برای رفع شکاف محرومیت این استان بسیج کرده است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی سهمی ۳۵درصدی در اشتغال استان دارد، خاطرنشان کرد: بخش عمده مناطق روستایی از ظرفیت های اشتغال روستایی برخوردار هستند اما بخش اندکی به دلیل شرایط سخت جغرافیایی از این ظرفیت محروم هستند.

استاندار آذربایجان‌غربی، ادامه داد: برای رفع بیکاری در مناطق مرزی استان نیازمند مشارکت و نقش آفرینی جدی کمیته امداد در سرمایه گذاری هستیم.

وی تصریح کرد: طرح های راکد و نیمه راکد صنعتی و تولیدی در استان وجود دارد که با مشارکت مجتمع اقتصادی کمیته امداد می توان زمینه ای اشتغال پایدار بسیاری از جوانان را فراهم ساخت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647754
ارسال نظر
نظرات