شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647824
در دیدار سردار سلیمانی با امام جمعه تبریز مطرح شد؛

امام جمعه تبریز عامل تحول در منش ائمه جمعه/ بسیج، مصداق کامل تشکل جهادی

امام جمعه تبریز عامل تحول در منش ائمه جمعه/ بسیج، مصداق کامل تشکل جهادی
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ظهر امروز در با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، با حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ظهر امروز با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با حجت الاسلام و المسلیمن سید محمد علی آل هاشم دیدار و گفت‌وگو کرد.

 سردار سلیمانی در این دیدار با اشاره و تمجید از روحیه مردمی امام جمعه تبریز اظهار داشت: از روزی که حاج آقای آل هاشم در تبریز حضور یافتند تحولی در منش و روش ائمه جمعه کشور رخ داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: به تعبیر رهبرانقلاب، شهر تبریز همانند صحنه‌های انقلاب اسلامی باید در تحقق بیانیه گام دوم پیشتاز باشند. بر این اساس سازمان بسیج مبنا را تحقق بیانیه گام دوم گذاشته و هدف نهایی آن تشکیل دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه است.

ظرفیت بالای آذربایجان‌شرقی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

وی ادامه داد: انتظار ما از آذربایجان‌شرقی و شهر قهرمان‌پرور تبریز این است که الگوهای پیشتازی و تسریع در گام دوم را برای سایر مناطق کشور صادر کنند.

سردار سلیمانی تاکید داشت: ظرفیت آذربایجان‌شرقی برای گفتمان سازی گام دوم انقلاب بسیار بیشتر بوده و تاکنون تراکم تبیین‌های این استان در راستای گام دوم بیشتر و کیفی تر از سایر نقاط است.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلیمن آل هاشم ضمن خیر مقدم به رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر ما نگاه اجمالی به مجاهدت‌های بسیج در چهل سال اخیر بیاندازیم، دوست و دشمن بر نقش موثر این نهاد انقلابی صحه میگذارند، اظهار داشت: بسیج مدالی است که دشمن از این عنوان میترسد. بسیج در تمامی عرصه‌های اجتماعی و دفاعی در خط مقدم قرار دارد و از اولین‌های حاضر در میدان بحران‌های طبیعی است.

بسیج همت کند، تحقق گام دوم بسیار سریعتر خواهد شد

امام جمعه تبریز با اشاره به جایگاه و اهمیت بسیج خاطرنشان ساخت: همه مردم خارج از قواره‌های سیاسی و اداری، به بسیج عشق می‌ورزند. حتی آنهایی که به اهمیت بسیج توجه نداشتند، امروز به نقش بسیج اشاره میکنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه لازمه موفقیت در تحقق بخشیدن گام دوم انقلاب، جاری و ساری بودن تفکر بسیجی و جهادی در جامعه است، افزود: اگر بسیج همت کند، گام دوم انقلاب بسیار سریعتر از انتظار ما قابل تحقق است.

بسیج، مصداق کامل تشکل فراگیر و جهادی

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تمجید از فعالیت گروه‌های سازندگی تصریح کرد: ساخت خانه‌های محروم توسط بسیجیان، موضوعی حقیقتا کم‌نظیر است و بسیجیان در این عرصه بسیار پیشتازتر از نهادهای دیگر عمل میکند. بسیج مصداق کامل تشکل فراگیر و جهادی است. اگر جهادی بودن را از بسیج بگیریم، هویت مفهومی بسیج از بین میرود.

https://www.dana.ir/1647824
ارسال نظر
نظرات