شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:46 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647831
حجت‌الاسلام قریشی:

کمیته امداد به موضوع ایجاد بانک ایده‌ها و طرح‌های شغلی توجه کند

کمیته امداد به موضوع ایجاد بانک ایده‌ها و طرح‌های شغلی توجه کند
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: ایجاد بانک ایده‌ها و طرح‌های اشتغال خانگی و آموزش به خانواده‌های تحت پوشش در کنار کمک و ارائه تسهیلات می‌تواند کمک مؤثری در محرومیت‌زدایی از اقشار آسیب‌پذیر داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی صبح امروز در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به اهمیت کمک به محرومین و فقرا اشاره کرده و اظهار داشت: مسئولیت رسیدگی و کمک به محرومین و فقرا یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ خداوند متعال است که باید شکرگزار  این لطف الهی باشیم چرا‌که کمک به محرومین تأسی به روش و منش اهل بیت(ع) است که موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم می‌آورد .

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام گرفته در کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و کمک‌رسانی های بسیار خوب در ایام گسترش بیماری کرونا، گفت: تشکیل کمیته امداد و نهادهای حمایتی پس از انقلاب از تدابیر حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) بود که آثار و برکات آن در سال‌های اخیر به خوبی خود را نشان  داده که امیدواریم در بهبود روند کمک‌رسانی‌ها نیز شاهد تحول در این نهاد‌ها باشیم .

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با ارائه پیشنهاداتی برای بهبود جذب کمک‌های مردمی، عنوان کرد:  بهینه‌سازی صندوق‌های کمیته امداد در معابر و بهره‌مندی از روش‌های غیر‌حضوری در ضمن توجه ویژه و گسترده به فضای مجازی برای جذب کمک‌های مردمی می‌تواند در جذب کمک‌ها به این نهاد انقلابی  مژثر باشد تا بتوان شاهد کمک‌رسانی های گسترده‌تر به محرومین در کشور بود .

وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد در مقوله اشتغال‌زایی خانواد‌های تحت پوشش، گفت: ایجاد بانک ایده‌ها و طرح‌های اشتغال خانگی و آموزش به خانواده‌های تحت پوشش در کنار کمک و ارائه تسهیلات  می‌تواند کمک بسیار مؤثری در محرومیت‌زدایی از اقشار آسیب‌پذیر داشته باشد. بر همین اساس با توجه به تجربیات گذشته می‌توان با فراخوان طرح و ایده‌های جدید از مردم نیز در این راستا کمک گرفت.

حجت‌الاسلام قریشی در پایان سخنان خود بر لزوم استفاده از ظرفیت علما و طلاب در کمیته امداد نیز تأکید کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) با توجه به گستردگی کمک‌رسانی‌ها می‌تواند در زمینه فرهنگی و دینی نیز برای خانواده‌های تحت پوشش خود مژثر باشد که برای این مسأله می‌توان از حضور تربیتی علما و روحانیون نیز در این بخش استفاده کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات این نهاد در سال‌های اخیر ارائه داده و روند کمک رسانی به فقرا و محرومین را در کشور بی سابقه عنوان کرد .

وی افزود: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در  توانمند‌سازی خانواده‌های تحت پوشش، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه‌های کمیته  امداد کمک به اشتغال و کسب درآمد پایدار خانواده های تحت پوشش است که خوشبختانه با تلاش‌های مدیران و خیرین در سال‌های اخیر ۴۹۰ هزار مورد اشتغال پایدار با کمک تسهیلات صندوق مهر ولایت به ثمر رسیده که امیدواریم تا پایان سال پنجم برنامه توسعه اشتغال بیشتری را در کمیته شاهد باشیم.

بختیاری، عنوان کرد: خودکفایی زنان سرپرست خانوار یکی دیگر از برنامه‌های اصلی کمیته امداد در کشور محسوب می‌شود که حفظ جایگاه و نقش مادری در کنار اشتغال پایدار توانسته نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

وی به اقدامات کمیته امداد در ایام گسترش بیماری کرونا نیز اشاره کرد و گفت: کمک‌های مردم و خیرین در  ایام گسترش ویروس کرونا بی نظیر بوده و نشان از همراهی مردم در لبیک گویی به مقام معظم رهبری  دارد در این راستا نیز کمیته امداد در طول این ایام و ماه مبارک رمضان با تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی با حمایت سایر نهادها توانست اقدامات خوبی انجام دهد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647831
ارسال نظر
نظرات