شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:22 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647876
دبیر حزب موتلفه استان قزوین:

عدم صداقت با مردم بزرگترین خطای فاحش رئیس‌جمهور است/ چرا باید امروز جامعه‌ی ما رویای اجاره و خرید مسکن داشته باشد؟

عدم صداقت با مردم بزرگترین خطای فاحش رئیس‌جمهور است/ چرا باید امروز جامعه‌ی ما رویای اجاره و خرید مسکن داشته باشد؟
محمدحسین شفیعی، دبیر حزب موتلفه استان قزوین گفت: عدم صداقت بزرگترین آفت و خطای فاحش رئیس جمهور در طول تاریخ ریاست جمهوری کشور است که یقینا به عنوان یکی از دوران‌های تلخ و سیاهی که هیچگاه نشد مردم از رئیس جمهور حرف راست بشنوند، در خاطرها خواهد ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ با اشاره به عملکرد دولت یازدهم اظهار کرد: دولت یازدهم و دوازدهم با یک شعار فریبنده تحت عنوان “تدبیر و امید” وارد عرصه رقابت ریاست جمهوری شد که نگاه‌های مردم را به خود جذب کرد به طوری که مردم امید داشتند تا دولت با سیاست‌هایی که اعلام کرده بتواند گشایشی را در وضعیت زندگیشان ایجاد کند.

وی افزود: طی این هفت سال شاهد بودیم علی رغم همه امتیازاتی که این دولت در اختیار داشته اما متاسفانه به دلیل تفکرات خاص سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برخلاف شعار و نامی که بر خود نهاده است نیز حرکت کرد.

دبیر حزب موتلفه استان قزوین گفت: امروز آنچه که بعد از هفت سال در جامعه شاهد هستیم، ناامیدی جدی مردم و اعتقاد به بی‌تدبیری محض دولت در عرصه‌های مختلف بوده است.

شفیعی اضافه کرد: وضعیت عمومی جامعه در بخش‌های مختلف، به ویژه در اقتصاد و معیشت به طور جدی در فشار و تنگنا است اما منکر نیستیم که در طول حیات این دولت هم حوادث و رخ دادهای ویژه و خاصی اتفاق افتاد با این وجود عمده این فشارها ناشی از بی‌تدبیری‌ها و سیاست‌های غلط دولت و رئیس جمهور بود که کشور را به این وضعیت کشاند.

برجام کشور را در بن بست کامل قرار داد

وی ابراز کرد: در حوزه اقتصادی، دولت تمام سرنوشت کشور را متصل به پروژه برجام کرد و آقای روحانی با همین امید آمده بود که سازشی را با قدرت‌های مستکبر دنیا انجام دهد و تلقی رئیس جمهور این بود که می‌تواند با رایزنی نگاه امریکایی‌ها را به خود جلب کند و چهار سال ملت گرفتار مصوبه برجام بودند.

دبیر حزب موتلفه استان قزوین گفت: دیدیم که برجام امضاء و دربست توسط دولت آقای روحانی پذیرفته شد و چشم را بر هشدارهایی که رهبری داده بودند، بستند و بدون چون و چرا آنچه که امریکایی‌ها در اختیارشان قرار داده بودند را امضاء کردند در حالی که نه تنها هیچ نتیجه مثبتی نگرفتیم بلکه کشور را کاملا در بن‌بست قرار داد.

شفیعی تصریح کرد: تمام امتیازات برجام که برعهده ایران به طور کامل انجام شد و طرف مقابل یعنی امریکا و اروپا هیچکدام از توافقات را انجام ندادند و محصولش امروز این شده که خودشان هم به این نتیجه رسیدند که برجام هیچ نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشته است در حالی که آقای روحانی نمی‌خواهد هیچگاه دست از شعارهایش بکشد و همیشه مدعی است که برجام برای کشور نفع داشته است.

ارز 4200 تومانی بزرگترین ضربه را به اقتصاد و منابع پولی کشور زد

وی عنوان کرد: مردم که باید از این برجام منتفع می‌شدند همه می‌دانند که این برجام بی‌فرجام بوده است و این خطای بزرگی بود که همه مسائل کشور را متصل به برجام کردند؛ در مسائل اقتصادی خطاهای فاحش و غیرقابل بخشش در طول این دولت اتفاق افتاده که عمده آن ارزهای 4200 تومانی است که بزرگترین ضربه را به اقتصاد و منابع پولی کشور زد.

دبیر حزب موتلفه استان قزوین ابراز کرد: گذاشتن بی‌حساب و کتاب طلا و سکه در اختیار مردم آسیب بزرگ و سنگینی بود که هم به کشور و هم دولت وارد شد و اقتصاد را فلج کرد.

شفیعی ادامه داد: یکی از خطاهای غیرقابل پذیرش و فاحش آقای روحانی عدم صداقت با ملت  است؛ مردم هیچگاه در طول این هفت سال از رئیس جمهور خود که منتخب آن‌ها بود و رای خود را مدیون مردم بوده نیز صداقت ندیدند و این واقعیتی است که در جامعه می‌بینیم و به همین جهت مردم از سکان‌دار دولت ناراحتند.

وی یادآور شد: امروز خانه و مسکن برای مردم یک آرزو و رویا شده که این وضعیت به واسطه شکست سیاست‌های این دولت اتفاق افتاده است چراکه یک فرد مغروری را چهار سال در وزارت مسکن و شهرسازی قرار دادند که با غرور ادعا کرد که “افتخار می کنم که حتی یک خانه مسکن مهر هم افتتاح نکردم” در حالی که رئیس جمهور اعلام می‌کند؛ ما در حوزه مسکن موفق نبودیم.

رفتار دولت در افزایش قیمت بنزین نمک بر زخم مردم پاشیدن بود

شفیعی اضافه کرد: رئیس جمهور در محضر رهبر انقلاب گزارش می‌دهد و مدعی می‌شود که در طول این هفت سال چهار و نیم میلیون خانه در اختیار مردم قرار دادیم؛ اکنون مردم چطور این ادعا را قبول کنند! در حالی که خود در گذشته اقرار کرده است که در حوزه مسکن عقب ماندگی داریم، لذا اگر دولت در حوزه ساختمانی خوب عمل کرده بود، چرا وضعیت مسکن امروز اینگونه به ابتذال کشیده شده است؟

دبیر حزب موتلفه استان قزوین اذعان کرد: عدم صداقت بزرگترین آفت و خطای فاحش رئیس جمهور در طول تاریخ ریاست جمهوری کشور است که یقینا به عنوان یکی از دوران‌های تلخ و سیاهی که هیچگاه نشد مردم از رئیس جمهور حرف راست بشنوند، در خاطرها خواهد ماند.

وی عنوان کرد: سال گذشته در ماجرای بنزین هم براساس سیاست‌های غلط، دولت حاضر نشد مصوبه مجلس را عمل کند و پلکانی قیمت بنزین را بالا ببرد و ناگهان بنزین گران شد و وقتی اغتشاشات شدت گرفت نیز در عین ناباوری رئیس جمهور گفت که “خود من هم دیر متوجه افزایش قیمت بنزین شدم” در حالی که این موارد نمک بر زخم مردم پاشیدن بود.

شفیعی با اشاره به حوزه انرژی گفت: کارت سوخت که با زحمت و سرمایه ملت راه افتاده بود و به راحتی قابل پذیرش برای مردم بود و می‌توانستیم در این شرایط تحریم بهترین استفاده را از کارت سوخت داشته باشیم و قاچاق و هزینه مصرف سوخت را در کشور کاهش دهیم اما به خاطر غرور وزیر نفت به بایگانی سپرده شد.

مردم انتظار هیچ کار جدید از دولت ندارند

دبیر حزب موتلفه استان قزوین ادامه داد: همین وزیر بعد از شش سال دوباره کارت سوخت را راه می‌اندازد و مسئله دردآور این است که وقتی با مردم صحبت می‌کند، می‌گوید که “من با کارت سوخت مخالف نبودم”؛ از این رو عدم راستگویی را در ابعاد مختلف این دولت شاهد هستیم.

وی بیان کرد: این عدم صداقت و تناقض در رفتار دولت در صورتی اتفاق می‌افتد که تمام وقایع و گفته‌های مسئولین ثبت و ضبط شده و در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازنشرمی‌شود اما هیئت دولت به قدری مغرور هستند که حاضر نیستند اشتباه خود را بپذیرند و به مسیر غلط خود ادامه می‌دهند و نمی‌خواهند یک بار از مردم پوزش بخواهند و عذرخواهی کنند که اشتباه کردیم.

شفیعی ابراز کرد: امید به رفتار عاقلانه و منطقی از دولت نداریم اما امیدواریم که توصیه‌هایی که رهبری در جلسه اخیر با دولت داشتند را نصب‌العین خود در یک سال باقی‌مانده کنند و حداقل کارهای بر زمین مانده را سامان دهند چراکه مردم انتظار هیچ کار جدید از دولت ندارند.

دبیر حزب موتلفه استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم مردم از این انتخاب تلخ دولت یازدهم و دوازدهم تجربه بگیرند و در دولت جدید فردی را انتخاب کنند که خدمت گذار واقعی مردم باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1647876
ارسال نظر
نظرات