شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 20:35 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647941
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

یکی از مشکلات تأمین نهاده های دامی وارداتی بودن است/ قیمت بازار سیاه بالاست

یکی از مشکلات تأمین نهاده های دامی وارداتی بودن است/ قیمت بازار سیاه بالاست
بهرام خانی, معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: یکی از مشکلات موجود در زمینه تامین نهاده های دامی وارداتی بودن آنها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  بهرام خانی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در زمینه تامین نهاده های دامی وارداتی بودن آنها است که در ورود آن به کشور و تخصیص ارز دچار مشکلاتی شده ایم.

وی افزود: این مسئله کشوری است و مختص استان کرمانشاه نیست.

خانی تصریح کرد: درصدی که به استانها بر اساس سهمیه اختصاص می یابد در استان هم توزیع خواهد شد.

وی عنوان کرد: طی روز گذشته برای دوستان شبهاتی درباره نحوه توزیع نهاده‌های دامی ایجاد شده بود که با توضیحات ارائه شده تا حدودی مرتفع شد و همگی بر نحوه توزیع صحه گذاشتند.

خانی تصریح کرد: در صدد هستیم در سازمان جهاد کشاورزی نهاده‌ها را به شکلی که تامین کننده بخش اعظمی از نیازها باشد توزیع کنیم.

وی افزود: سعی می‌کنیم این اتفاق رخ دهد و همگام با کشور در راستای تولید و تامین نهاده های دامی پیش رویم.

خانی با بیان اینکه قیمت نهاده در بازار سیاه بالا است، گفت: از طریق مبادی ورودی سهمیه ای که در اختیار وزارت جهادکشاورزی برای توزیع بین استانها قرار می گیرد، بر اساس اطلاعاتی نظیر جوجه‌ریزی، تعداد دام در واحد و واحدهای فعال سهمیه لازم اختصاص می یابد.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امیدواریم هر چه زودتر این مشکلات مرتفع شود و نگرانی به حق دامداران مرتفع شود.

خانی خاطرنشان کرد: قیمت‌ نهاده ها متفاوت و از قیمت مصوب بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه واردات نهاده ها مختص استان کرمانشاه نیست، افزود: دولت درصدد رفع این مشکل یا به حداقل رساندن آن است و در این راستا اگر اتفاق خوبی در کشور رخ دهد در استان کرمانشاه نیز آثار مثبتی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647941
ارسال نظر
نظرات