شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 08:35 منتشر شده در مورخ: 1399/06/28 شناسه خبر: 1647982
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز:

ولایتمداری تنها راه سعادت و نجات انسان ها از ضـلالت و گـمـراهـی اسـت

ولایتمداری تنها راه سعادت و نجات انسان ها از ضـلالت و گـمـراهـی اسـت
حجت الاسلام لرستانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز گفت: مـنـشـاء عـروج و تکامل انـسـان ها ولایت بوده و ولایتمداری تنها راه سعادت بشر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، حجت الاسلام علی لرستانی در مراسم سوگواری دهه سوم محرم در مسجد جامع شهرستان الیگودرز اظهارداشت: ولایـت از مـهـم تـریـن اصـول شـریـعـت اسـت و اسـتـمـرار رهـبـری رسـول اکـرم (ص ) جـز بـا ولایـت مـعصوم (ع ) و سپس ولایت فقیه، ممکن نیست و ولایت از مهم ترین احکام الهی و مقدّم بر همه احکام فرعی الهی است.

وی افزود: ارزشها،سنگ بناى هر نظام سیاسى و اجتماعى را تشکیل مى دهند و آنها را قوام و استمرار مى بخشند که از این رو هر گونه تحول و جابجایى در ارزشها، تزلزل در بنیان هاى نظام حاکم، بروز آسیب هاى اجتماعى و گسترش ضد ارزشها را به دنبال خواهد داشت و سرانجام سبب جابجایى ارزشها با ضد ارزشها، و هنجارها با ناهنجاریها شده، بحران اجتماعى را پدیدار مى سازد.

حجت الاسلام لرستانی تصریح کرد: طبیعى ترین وضعیت براى یک نظام سیاسى، مقابله با خطراتى است که تهدید کننده ارزشها باشد و بر اساس آموزه های اسلامی شناخت امام معصوم (ع) به عنوان حاکم الهی در هر عصری بر مسلمانان آن زمان واجب است.

وی بیان کرد: مـنـشـاء عـروج و تـکـامـل انـسـان ها ولایت است و ولایتمداری تنها راه سعادت و نجات انسان ها از ضـلالت و گـمـراهـی اسـت که ریـشـه و سـرآغـاز و اصـل خـلقـت بـر آن بـنـا نهاده شده است و ولایت در نظام هستی در ولایت پیامبر، انبیاء و ائمه معصومین ظهور می کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز گفت: اگر مسلمانان بر این امر اعتقاد داشته باشند و طبق دستورات امام جامعه عمل کنند بسیاری از مشکلات آنها حل می‌شود.

وی بیان کرد: افرادی که به صورت عمیق نسبت به ولی خدا معرفت و ایمان دارند هیچ گاه درباره دستورات ولی خدا دچار شک و شبهه یا تردید نمی‌شوند، همواره و در همه حال از امام تبعیت و پیروی دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647982
ارسال نظر
نظرات