شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 22:57 منتشر شده در مورخ: 1399/06/26 شناسه خبر: 1647986
معاون ورزش و امور جوانان سازمان تربیت بدنی قم خبر داد؛

همکاری سازمان تربیت بدنی قم با ستادکنگره شهدای استان

همکاری سازمان تربیت بدنی قم با ستادکنگره شهدای استان
معاون ورزش و امور جوانان سازمان تربیت بدنی قم از همکاری این سازمان باستاد ملی کنگره شهدای قم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  قم فردا،  محسن فارسی معاون ورزش و امور جوانان سازمان تربیت بدنی استان قم و هیئت همراه با حضور در محل ستاد ملی کنگره شهدای استان قم با حاجی زاده رئیس ستاد دیدار و گفتگو کردند.

 در این دیدار فارسی آمادگی معاونت ورزش و جوانان سازمان تربیت بدنی قم و زیر مجموعه های آن را برای همکاری با ستاد کنگره اعلام داشت.

 در این دیدار هر یک از مدیریت های فرهنگی و هنری سازمان جوانان ظرفیت‌های تولید آثار فاخر برای شهدا را تشریح نمودند و قرار بر این شد که در این زمینه با کنگره ملی شهدای قم همکاری داشته و تولیداتی را نیز ارائه دهند.

از بین 6 هزار 200 شهید استان قم  مقدس، نزدیک به 320 شهید در عرصه ورزش فعالیت می کردند که از این میان ۱۲ شهید مدافع حرم و چهار شهید امنیت است

استان به منظور پاسداشت و تجلیل از شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای انقلاب اسلامی،‌معرفی این شهدا به نسل جدید و همچنین ترویج الگوهای ایثار به کودکان، نوجوانان و جوانان ورزشکار، نامگذاری اماکن ورزشی به نام شهدا را در دستور کار دارد.

نامگذاری مجموعه ورزشی پیامبراعظم(ص) منطقه دروازه ری به نام شهیدان سلیمانیان، نام گذاری سالن کشتی منطقه نیروگاه به نام سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی، نامگذاری سالن تیراندای ورزشگاه ۱۵ خرداد به نام شهید محمدیان، نام گذاری استخر هیات جانبازان و معلولان به نام شهد دخانچی از جمله این اقدام‌ها بوده‌است که در مجموع 40 ورزشگاه به نام شهدای قم نامگذاری شده است.

برگزاری پنجمین یادواره شهدای ورزشکار قم، نامگذاری مکان‌های ورزشی استان به نام شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و سرداران شهید، تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار، تهیه مستندهایی پیرامون شهدا و تصویب و ترسیم تمثال شهدا در فضاهای ورزشی ازجمله اقدام‌های برنامه‌ریزی‌ شده‌است.

همچنین سال 94 300 اصله نهال را در مراسمی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در مجموعه ورزشی  یادگارم امام قم کاشته شد.

نام هر یک از شهدای گرانقدر و همچنین خادمین ورزش قم به شکل یک پلاک بر روی هر یک از این نهالها نصب شده تا عزیزانی که به بهانه های مختلف از جمله برای تماشای مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور به ورزشگاه یادگار امام قم می آیند با دیدن نام شهدا و خادمین ورزش قم و قرائت فاتحه ای به روح شهدا و درگذشتگان، فضایی معنوی را در این محیط ورزشی ایجاد کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1647986
ارسال نظر
نظرات