شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:10 منتشر شده در مورخ: 1399/06/27 شناسه خبر: 1648024
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

سینما، نمایش و شعر عرصه‌های قدرتمند انتقال میراث زبان فارسی به نسل‌های آینده/ با وضعیت مطلوب فاصله داریم

سینما، نمایش و شعر عرصه‌های قدرتمند انتقال میراث زبان فارسی به نسل‌های آینده/ با وضعیت مطلوب فاصله داریم
غلامرضا منتطری گفت: عرصه های نیرومند هنر یعنی سینما، نمایش و شعر می‌توانند میراث ارزشمند زبان فارسی را به نسل های آینده انتقال دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا منتطری در گفتگو با خبرنگار با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: زبان و ادبیات هر کشور یکی از بخش‌های زرین و ارزشمند فرهنگ هر کشوری محسوب می‌شود و سیمای تابناک ایران اسلامی را می شود در ادبیات کشور جستجو کرد.

وی افزود: زبان مادری ما میراثی ارزشمند و گران سنگی است که همه در حفظ و ترویج آن مسئولیت سترگی را برعهده داریم.

منتظری گفت: حفظ این میراث در عرصه‌های مختلف باید مورد توجه قرار گیرد، هم در گفتگوی روزانه و هم تولید آثار فرهنگی، هنری و ادبی. صیانت از این زبان، حفظ آن و استفاده از زبان و ادبیات در آثار فرهنگی و هنری ارزش بیشتری دارد زیرا تاثیرگذاری بالایی دارد و پیام را غیر مستقیم به مخاطب منتقل می‌کند و اثرگذاری بیشتر است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در نوشتن متون نمایشی و سناریوها و متونی که برای فعالیت های هنری و ادبی نوشته می‌شود باید سعی کنیم با استفاده از  توان نخبگان و صاحب‌نظران این عرصه به ویژه فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی واژگان و الفاظی را به کار ببریم که انتقال دهنده معارف و پیام‌های فرهنگ خود باشد.

منتظری تصریح کرد: البته ممکن است در آغاز کار دشوار جلوه کند اما هنگامی که وارد این مسیر می شویم جامعه شیرینی و حلاوت آن را  بیشتر احساس می کند.

وی افزود: عرصه های نیرومند هنر یعنی سینما، نمایش و شعر می‌توانند میراث ارزشمند زبان فارسی را به نسل های آینده انتقال دهد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر با وضعیت مطلوب فاصله داریم و وضع کنونی نیاز به تحولات بیشتری دارد.

وی عنوان کرد: باید از حوزه نگارش به این موضوع توجه کنیم و از زمانی که سناریویی نوشته‌ می شود پیشنهاد می‌کنم دستگاه متولی نظیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌هایی که با تولیدات فرهنگی و هنری ارتباط و مسئولیت دارند این را به عنوان یک الزام تعریف کنند و با آن سلیقه‌ای برخورد نشود بلکه بر اساس یک الزام دیگران مقید به رعایت و پایبندی آن  باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1648024
ارسال نظر
نظرات